2015 02 28

15min.lt mėnesio sportininko rinkimai: Agnė Sereikaitė, Rolandas Maščinskas ar Donata Vištartaitė?

Praėjusiais metais geriausius Lietuvos sportininkus kas mėnesį pasiūlęs rinkti portalas 15min.lt šią tradiciją tęsia ir 2015 metais. Vasario mėnesį rinkimuose tarp kandidatų įrašėme čiuožėją Agnę Sereikaitę ir irkluotojus Donatą Vištartaitę ir Rolandą Maščinską. Kviečiame jus balsuoti už labiausiai, jūsų manymu, nusipelniusį sportininką, o komentaruose tikimės, kad parašysite, kodėl būtent jis nusipelnė vasario mėnesio geriausio Lietuvos sportininko prizo.
Agnė Sereikaitė, Rolandas Maščinskas ir Donata Vištartaitė
Agnė Sereikaitė, Rolandas Maščinskas ir Donata Vištartaitė / 15min.lt montažas

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Agnė Sereikaitė – greitasis čiuožimas

Vasario 7-ąją Lietuvos greitojo čiuožimo žvaigždė Agnė Sereikaitė pasaulio taurės etape iškovojo bronzos medalį.

20-metė tokios prabos apdovanojimą iškovojo pirmą kartą istorijoje. 1500 m rungties finale A.Sereikaitė nusileido tik M.Choi (2:29.791) ir D.H.Noh (2:30.592) bei finišavusi per 2 min. 30,621 iškovojo bronzos medalį.

Pirmasis medalis „didžiojoje arenoje“!

Po sėkmingo pasirodymo sportininkė džiaugėsi svarbiu medaliu: „Pirmasis medalis „didžiojoje arenoje“! Bronza 1500m Pasaulio taurės distancijoje! Prieš startą nekėliau jokių tikslų, tik norėjau atiduoti visą save.

Pamačiau puikų šansą, juo pasinaudojau ir kovojau iki galo. Liniją kirtau 4-a, bet po varžovės diskalifikacijos pakylau į 3 vietą! Jaučiuosi puikiai. Rytoj varžybos tęsiasi, laukia 500m distancija.“

Vasario 12-ą dieną 2015 metų žiemos universiadoje A.Sereikaitė iškovojo bronzos medalį moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 500 m rungtyje.

Tai antrasis A.Sereikaitės medalis žiemos Universiadose. Prieš dvejus metus Trentine (Italija) ji taip pat iškovojo bronzą šioje 500 m distancijoje.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Agnė Sereikaitė

Donata Vištartaitė – irklavimas

Paskutinę sausio mėnesio dieną Lietuvos irkluotojai varžėsi Europos elite. Lenkijos Ščecino mieste baigėsi Europos uždarų patalpų irklavimo čempionatas, kuriame Donata Vištartaitė ir Rolandas Maščinskas pirmą kartą tapo čempionais.

Donata Vištartaitė šį kartą dalyvavo lengvo svorio moterų varžybose ir galutinėje įskaitoje laimėjo be konkurencijos. Lietuvės laikas (7 min., 2,2 sek.) buvo beveik penkiomis sekundėmis geresnis nei sidabro medalininkės Paula Wydrych (07:07,6), bronza atiteko kitai lenkei Joannai Dorociak  (07:08,5).

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Donata Vištartaitė

Rolandas Maščinskas – irklavimas

Tame pačiame Europos uždarų patalpų čempionate vyrų varžybose nenugalimas buvo Rolandas Maščinskas (05:44,9), aplenkęs antrąją vietą užėmusi lenką Bartoszą Zabłockį (05:48,2). Trečias liko Baltarusijos sportininkas Stanislau Ščarbačenia (05:48,9).

Vasario mėnesį buvo surengtas ir Lietuvos irklavimo federacijos pagerbimo vakaras, kuriame buvo paskelbti praėjusio sezono lyderiai. Rolandas Maščinskas tapo geriausiu metų irkluotoju.