2011 06 11

Amerikos lietuviai bando atgaivinti stalo teniso varžybų tradicijas

Pirmojo Amerikos lietuvių stalo teniso taurės turnyro nugalėtoju tapo Niujorko lietuvis Deivis Pavasaris. 33 metų sportininkas šiame debiutiniame Čikagos lietuvių stalo teniso lygos (ČLSTL) organizuotame turnyre įveikė visus 8 varžovus ir į viršų iškėlė pereinamąją taurę. Dėl jos debiutiniame turnyre varžėsi net 24 stalo tenisininkai.
Turnyro akimirka
Turnyro akimirka / Organizatorių nuotr.

Visi 24 varžybų dalyviai pirmojo etapo susitikimuose buvo suskirstyti į 4 pogrupius (po 6 žaidėjus), iš kurių po du stipriausius sportininkus pateko į turnyro ketvirtfinalius. Aštuonių stipriausių turnyro žaidėjų dvikovoje vienintelė dėl stalo teniso taurės kovojusi moteris Raimonda Šimkonienė sensacingai rezultatu 3:2 palaužė penkiskart ČLSTL čempioną Gintautą Krivicką ir kartu iškovojo pirmąją pergalę jų dažnuose tarpusavio susitikimuose.

Kiti ketvirtfinalio susitikimai nekėlė abejonių: favoritais laikyti stalo tenisininkai pergales iškovojo vienodais rezultatais – 3:0. Tokiu būdu Deivis Pavasaris nugalėjo Renatą Lapinską, Paulius Gurklys įveikė Jaunių Jankų, o triskart ČLSTL čempionas Giedrius Liaukevičius įrodė savo pranašumą prieš Vytautą Vaitkų.

Organizatorių nuotr./Varžybų nugalėtojai (iš kairės): Paulius Gurklys, Deivis Pavasaris ir Giedrius Liaukevičius
Varžybų nugalėtojai: P.Gurklys, D.Pavasaris ir G.Liaukevičius

Pusfinaliuose, kaip ir buvo laukta, stipriausi turnyro žaidėjai prie stalo teniso stalų nesunkiai įrodė savo pranašumą. D. Pavasaris 3:0 įveikė G. Liaukevičių, o P. Gurklys nepasigailėjo R. Šimkonienės, įveikdamas ją tokiu pat rezultatu 3:0. Dar vieną dvikovą Raimonda pralaimėjo dėl trečiosios vietos turnyre žaisdama su G. Liaukevičiumi. Nugalėjęs savo varžovę rezultatu 3:0 jis iškovojo turnyro bronzinį apdovanojimą.

Tikra Amerikos lietuvių stalo teniso taurės turnyro puošmena tapo finalinė D. Pavasario ir P. Gurklio lygiaverčių varžovų dvikova. Jos nugalėtojas paaiškėjo tik po taškas į tašką vykusių penkių partijų kovos. Pirmąją partiją rezultatu 11:8 laimėjo Deivis, o antroje tokiu pat rezultatu savo pranašumą įrodė Paulius. Trečioje partijoje vėl pajėgesnis buvo Deivis (14:12), o ketvirtoje Paulius (12:10) sugebėjo išlyginti tarpusavio nuožmios kovos santykį – 2:2.

Turnyro čempionas paaiškėjo paskutinėje partijoje. Atakuojančiu stiliumi žaisdamas savo varžovą palaužė daugkartinis Lietuvos jaunučių ir jaunių stalo teniso varžybų nugalėtojas bei Šiaurės Amerikos lietuvių (ŠALFASS) žaidynių čempionas D. Pavasaris. Jis lemiamoje partijoje 11:7 nugalėjo Lietuvos jaunučių čempioną bei Baltijos šalių žaidynių nugalėtoją P. Gurklį, kuris, atmušinėdamas varžovo kamuoliukus, visus varžybų dalyvius bei žiūrovus stebino neįtikėtina gynybine taktika.

Turnyras Čikagoje – alternatyva užgesusioms ŠALFASS stalo teniso varžyboms

Organizatorių nuotr./Stalo tenisininkų būrys
Stalo tenisininkų būrys

Amerikos lietuvių stalo teniso varžybos savo masiškumu aplenkė ŠALFASS rengiamą stalo teniso turnyrą – pernai į varžybas Klivlende susirinko viso labo 13 išeivijos sportininkų, o prieš trejus metus Čikagoje rungtyniavo 20 sportininkų.

Šiemet Bostone ŠALFASS stalo teniso varžybos, nesusirinkus dalyviams, išvis neįvyko. Taigi, akivaizdu, kad ŠALFASS žaidynių programoje norint vėl atgaivinti šią azartišką sporto šaką būtina šias (kaip ir kitų sporto šakų) varžybas perkelti į sportiškiausią išeivijos miestą – Čikagą, kur, be stalo teniso, čia giliai šaknis įleidę krepšininkai, futbolininkai, tinklininkai, taip pat plaukikai, rankų lenkikai, tenisininkai ar ledo ritulininkai. Tada ŠALFASS organizatoriams, manau, nebereikėtų skųstis sparčiai kituose išeivijos kampeliuose rengiamose varžybose sumažėjusiu sportininkų skaičiumi ar organizaciniais nesklandumais.

Pasak Amerikos lietuvių stalo teniso taurės turnyro organizatoriaus ir ČLSTL vadovo Tomo Povilansko, toks didelis užsiregistravusių stalo tenisininkų skaičius jį maloniai nustebino: „Net nesitikėjau, kad dėl taurės pareikš norą dalyvauti toks gausus stalo tenisininkų būrys. Tai pirmasis ir masiškiausias stalo teniso turnyras visoje Amerikoje “, – teigė T. Povilanskas.