2009 09 15

Atvirajame JAV teniso čempionate – saldi argentiniečio sensacija (video)

Atvirųjų JAV teniso pirmenybių vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo šeštoji raketė dvidešimtmetis argentinietis Juanas Martinas Del Potro, pirmadienį finale per 4 valandas bei 6 minutes 3:6, 7:6 (7:5), 4:6, 7:6 (7:4), 6:2 įveikęs favoritą bei pajėgiausią planetos tenisininką 28-erių metų šveicarą Rogerį Federerį, kuris Niujorko korte triumfavo penkerius pastaruosius metus (2004-2008).
J.M.del Potro tapo tik antruoju Pietų Amerikos tenisininku, kuriam pavyko triumfuoti atvirosiose JAV teniso pirmenybėse / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr./Nesekmė finale nutraukė 41-o ia eilės R.Federerio atvirajame JAV teniso čempionate laimėto mačo seriją
Nesekmė finale nutraukė 41-o iš eilės R.Federerio atvirajame JAV teniso čempionate laimėto mačo seriją

Tai buvo pirmasis 198 cm ūgio Argentinos tenisininko laimėtas „Didžiojo kirčio“ serijos turnyras bei septintoji pergalė per visą karjerą.

„Tai geriausia sensacija mano gyvenime. Svajojau iškovoti šį prizą ir mano svajonė išsipildė. Neįtikėtinas momentas“, – po pergalės kalbėjo J. M. del Potro. Jis tapo vos antruoju Pietų Amerikos tenisininku po tautiečio Guillermo Vilaso (1977), kuriam pavyko laimėti atvirąsias JAV pirmenybes.

„Gyvenimas tęsiasi. Jokios problemos. Būtų neįtikėtina laimėti US Open šeštą kartą iš eilės“, – tvirtino penkiolikos „Didžiojo kirčio“ turnyrų nugalėtojas R. Federeris, kuris iki pirmadienio finalo Niujorko kortuose laimėjo 41 mačą iš eilės.

Kartu su pagrindiniu prizu J. M. del Potro, kuriam kitą savaitę sukaks 21-eri, atiteko 1,85 mln. JAV dolerių čekis, o Šveicarijos tenisininkas tenkinosi perpus mažesne suma.

Iki šiol šešis kartus iš eilės (1920-1925 m.) JAV teniso čempionatą laimėti pavyko tik amerikiečiui Billui Tildenui.