2015 06 30

Atvirąjį Lietuvos golfo čempionatą laimėjo šeimininkai

Savaitgalį netoli Klaipėdos įsikūrusiame „National Golf Resort“ klube vyko atvirasis Lietuvos golfo mėgėjų čempionatas. Jame varžėsi daugiau negu 70 sportininkų iš 11 valstybių. Kiekvieną dieną jiems reikėjo įveikti 18 duobučių golfo lauką.
Lietuvos golfo čempionatas.
Juozapas Budrikis. / Organizatorių nuotr.

Čempiono taurė liko Lietuvoje. Pergalę iškovojo Juozapas Budrikis. Bendras čempiono trijų raundų rezultatas – 233 smūgiai.

„Pagaliau čempionatas buvo pergalingas, laimėjau pirmą atvirąjį čempionatą per savo karjerą. Tikiuosi jų bus dar daugiau“, – pergale džiaugėsi J. Budrikis. – „Artimiausi karjeros planai – tapti profesionalu. Dar reikia patirties, reikia tobulinti įgūdžius. Manau, per 2-3 metus bandysiu pakliūti tarp geriausių žaidėjų“.

Antrą vietą užėmė sparčiai tobulėjantis Gediminas Markevičius (236 smūgiai). Šešiolikmetis lietuvis tik paskutinę varžybų dieną pakilo tarp prizininkų ir į trečią vietą nustumė atvirojo Estijos čempionato nugalėtoją estą Egetį Liivą (238 smūgiai), už prizininkų trejeto liko po pirmos dienos pirmavęs vengras Marcellas Horvathas.

„Labai džiaugiuosi, nes po dviejų dienų buvau tik ketvirtas, o paskutinę dieną sužaidžiau geriausią raundą iš visų trijų ir pakilau į prizinę vietą. Praėjusią savaitę patekau į pasaulio reitingą, todėl šiais metais daugiau važinėsiu po Europos turnyrus“, – sakė G. Markevičius.

Moterų varžybose visas tris prizines vietas iškovojo lietuvės. Čempione tapo nuo pirmos dienos pirmavusi Rasa Butrimaitė (257 smūgiai), antrą vietą užėmė Gilė Bitė Starkutė (264 smūgiai), trečią Saulė Jarašūnaitė (270 smūgiai).

R.Dovidaitis: Generalinė repeticija prieš Klaipėdoje vyksiantį Europos čempionatą pavyko.

Būtent moterys užkariaus į prestižinių Europos golfo klubų sąrašą įtrauktą Klaipėdos „National Golf Resort“ klubą. Rugsėjo pradžioje čia vyks Europos golfo mėgėjų moterų komandinis čempionatas.

„Generalinė repeticija prieš Klaipėdoje vyksiantį Europos čempionatą pavyko. Visa organizacija, teisėjavimas vyko pagal Europos golfo sąjungos taisykles ir viskas pavyko puikiai“, – tvirtina Lietuvos golfo federacijos prezidentas Rolandas Dovidaitis.

Europos moterų komandiniame čempionate dalyvaus net pusantro šimto golfo žaidėjų iš 16-18 valstybių. Tai bus pirmas tokio lygio golfo turnyras Lietuvoje.