2021 04 11

Auksinis Baltijos rankinio lygos finišas: nugalėtojų taurę iškėlė „Dragūnas“

Klaipėdoje sekmadienį finišavo Baltijos rankinio lygos sezonas. Pagrindinis trofėjus – čempionų taurė – atiteko Klaipėdos „Dragūno“ rankininkams. Finale uostamiesčio komanda rezultatu 33:30 (17:12) nukovė Vilniaus „Šviesos“ ekipą. Baltijos lygos nugalėtojų titulas – didžiausias pasiekimas klubo istorijoje.
Klaipėdos „Dragūnas“
Klaipėdos „Dragūnas“ / rkdragunas.lt nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Lemiamose rungtynėse „Dragūnas“ nuo pat pradžių ėmėsi iniciatyvos ir krovėsi persvarą – 5:2, 10:5, 15:9. Į pertrauką „Dragūnas“ išėjo pirmaudamas 17:12.

Antrajame kėlinyje žaidimas klostėsi panašiai – aikštelės šeimininkai buvo nesustabdomi ir įpusėjus kėliniui pirmavo 27:20. Po nedidelio „Dragūno“ kluptelėjimo „Šviesa“ bandė pasivyti ir sumažino savo atsilikimą iki trijų įvarčių – 29:26. Tačiau to nepakako ir „Dragūnas“ iškovojo aukso medalius, laimėdami rungtynes 33:30.

„Dragūnui“ 9 įvarčius (4 iš 7 m) pelnė Deividas Virbauskas, 7 – Gabrielius Virbauskas, 5 – Gytis Šmantauskas, po 3 įmetė Mykolas Lapiniauskas ir Lukas Juškėnas (1 iš 7 m), po 2 – Laurynas Simonavičius ir Gintaras Cibulskis, po 1 – Arvydas Bučius ir Benas Butkus.

„Šviesos“ gretose rezultatyviausias buvo 12 įvarčių įmetęs Karolis Antanavičius, po 4 pridėjo Skirmantas Plėta ir Karolis Bliuvas (visi iš 7 m), 3 – Artūras Švilpa, po 2 pelnė Tomas Bernatavičius ir Šarūnas Ugianskis, po 1 – Laurynas Palevičius, Rosvaldas Ramunis ir Tadas Rasakevičius.

Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjams atiteko individualūs prizai. Sekmadienį geriausiu finalo žaidėju išrinktas Gabrielius Virbauskas.

Naudingiausio finalo ketverto žaidėjo prizas atiteko „Dragūno“ žaidėjui Deividui Virbauskui.

Apdovanojimą pelnė ir dešiniojo pusiau krašto žaidėjas Gytis Šmantauskas, išrinktas į vadinamąją visų žvaigždžių komandą – geriausiai savo pozicijoje žaidusių lygos žaidėjų simbolinį septynetą.