2019 03 16

Auksinis startas: Lietuvos specialioji komanda žaidynes pradėjo keturiais titulais

Lietuviai fantastiškai startavo specialiosiose žaidynėse Jungtiniuose Arabų Emiratuose, penktadienį Abu Dabyje laimėję aukso medalius plaukimo, sunkiosios atletikos ir stalo teniso varžybose.
Specialiosios žaidynės – pirmoji diena buvo sėkminga Lietuvos atletams.
Specialiųjų žaidynių pirmoji diena buvo sėkminga Lietuvos plaukikams.

Pirmą kartą plaukimo varžybose Lietuvos delegacija išrikiavo komandą estefetei ir ji iškart tapo auksinė.

Augustė Šerpytytė, Adomas Bužinskas, Julius Rėksnys ir Kristupas Von Gravrockas-Goesas tapo čempionais 4 po 25 m laisvuoju stiliumi rungtyje.

„Įtampa ir emocijos buvo aukščiausio lygio. Plaukikai viršijo lūkesčius ir parodė neįtikėtinai gerą rezultatą“, – džiūgavo plaukimo trenerė Asta Misiūnaitė.

Du aukso medalius iškovojo Lietuvos sunkiaatlečiai.

Lygių savo kategorijose neturėjo ir čempionais tapo 39 metų Laura Margevičiūtė ir 20-metis Laurynas Šaulis.

Stalo teniso asmeninėse varžybose triumfavo 40-metė Solventa Kapačiauskaitė.

Sėkmingai žaidynes pradėjo ir Lietuvos futbolininkai. Jie atrankos varžybose 4:0 įveikė Pakistano ir Indonezijos komandas bei pateko į pagrindinį etapą. Ten pirmajame mače vėl nugalėta Indonezija – šįkart 6:5.

Specialiose olimpinėse žaidynėse dalyvauja apie 7,5 tūkst. intelekto sutrikimų turinčių atletų iš 190 valstybių. Jie varžosi 24-iose sporto šakose.