2011 10 17

„Baltica“ ledo ritulininkai po dar vienos pergalės įsitvirtino diviziono lyderių pozicijoje

Vilniaus „Baltica“ ledo ritulininkai įsitvirtino lyderių pozicijoje. Sekmadienį Lietuvos klubas namie per atvirojo Rusijos jaunimo čempionato (MHL) rungtynes užtikrintai 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) įveikė Rygos “Juniors“. „Baltica“ iškovojo septintąją pergalę ir dabar MHL B grupės Vakarų divizione turi 21 tašką.
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Vis gausiau  į Vilniaus pramogų areną susirenkantys žiūrovai Lietuvos komandos pergalę pasitiko ovacijomis ir skanduodami „Baltica“, „Baltica“…

„Rungtynės mums pavyko. Pranokome varžovus greičiu ir jėga. Buvo kilę problemų antrajame kėlinyje, bet po kelių nesėkmingų minučių susigrąžinome iniciatyvą“, – po rungtynių pažymėjo „Baltica“ vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas, skelbia oficiali klubo svetainė.

Pirmasis rungtynės kėlinys galima sakyti pakartojo šeštadienio mačo, kurį „Baltica“ laimėjo rezultatu 5:3, „scenarijų“. Dideli greičiai ir varžovų spaudimas leido per pirmąsias 20 žaidimo minučių įgyti dvejų įvarčių persvarą.

Pranokome varžovus greičiu ir jėga, – džiaugėsi D.Medvedevas.

Šie įvarčiai buvo tarsi broliai dvyniai. 5-ą minutę Miroslavas Božikas ir 12-ą minutę Leonidas Kozlovas nepaliko jokių vilčių svečių vartų sargui, kai komandos draugai jiems ritulį perduodavo tiesiai prieš vartus. Kėlinį mūsiškiai baigė žaisdami trise prieš penkis varžovus, bet atsilaikė.

Antrajame kėlinyje pasikartojo ankstesnių varžybų istorija.  Vilniaus komanda šį kėlinį vėl sužaidė prasčiau nei pirmąjį ir trečiąjį.  26-ą minutę „Juniors“ puolėjas Arturas Ševčenka sušvelnino rezultatą, bet tai buvo vienintelis varžovų įvartis per šį mačą.

„Baltica“ vartus patikimai gynė lenkas Nikiforas Ščerba, nors jis šįsyk turėjo būti atsarginis vartininkas. Vilniaus klubo strategas D.Medvedevas  rotuoja vartininkus. Į sekmadienio rungtynių protokolą kaip pagrindinis vartininkas buvo įrašytas Artūras Kuzmičius, bet per apšilimą jis patyrė rankos piršto traumą, todėl rungtyniauti negalėjo.

29-ą minutę L.Kozlovas, pasižymėjęs antrą kartą, atstatė dvejų įvarčių persvarą. Šeimininkai antrąjį kėlinį galėjo ir laimėti, bet komandos kapitonui Vadimui Chvolesui 32-ą minutę nepavyko realizuoti į svečių vartus skirto baudinio (bulito).

Lietuvos komanda galutinai latvių viltis palaidojo trečiojo kėlinio pradžioje, kai du kartus „nuginklavo“ latvių vartininką Richardą Cimermanį. Pradžioje dėl nerealizuoto baudinio reabilitavosi V.Chvolesas, o po to pasižymėjo Borisas Rejžekas. Šiuos įvarčius skyrė tik 22 sekundžių intervalas.

Trečiajame kėlinyje mūsiškiai akivaizdžiai dominavo aikštelėje, bet dvikovai baigiantis „Baltica“ ritulininkai be reikalo įkaitino aistras. Romanas Pantiuchovas ir Andrejus Židkovas už nesportišką elgesį gavo 10 minučių baudas.

„Juniors“ treneris Aigaras Ciprusas „Baltica“ pergalę pavadino visiškai pelnyta. „Lietuvos komanda labiau norėjo laimėti ir rungtyniavo galingiau. Galima tik pasidžiaugti, jog jūsų šalyje suburta tokio lygio ledo ritulio ekipa. Galiu pasakyti, jog nustebino tiek žiūrovų tribūnose. Manau, kad jų bus dar daugiau, nes „Baltica“ turi didelį potencialą“, – kalbėjo A.Ciprusas.

Prieš varžybas tylos minute pagerbta prieš 40 dienų lėktuvo katastrofoje žuvusi Jaroslavlio „Lokomotiv“ ledo ritulio komanda.

Dabar „Baltica“ ritulininkų laukia trejos rungtynės Maskvos srities Odincovo mieste su OGI komanda. Šie mačai Rusijoje vyks spalio 22-ą, 23-ą ir 25-ą dieną.

Vilniaus „Baltica“ – Rygos „Juniors“ 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Įvarčiai: M. Božikas (5 min.) – 1:0, L. Kozlovas (12 min.) – 2:0, A.Ševčenka (26 min.) – 2:1, L.Kozlovas (29 min.) – 3:1, V.Chvolesas (44 min.) – 4:1, B Rejžekas (45 min.) – 5:1.

Metimai į vartus: 1 kėlinys – 15:8, 2 kėlinys – 14:5, 3 kėlinys – 13:8.