2018 03 19

Baltijos moterų tinklinio čempionate – istorinis Lietuvos komandų pasiekimas

Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos. Sidabro medalius iškovojo Alytaus "Prekyba-Parama", bronzos - Kauno "Kaunas-ASU".
Alytaus tinklininkės iškovojo Baltijos lygos sidabrą.
Alytaus tinklininkės iškovojo Baltijos lygos sidabrą. / volley.ee nuotr.
Temos: 1 Tinklinis

Estijoje vykusio finalinio ketverto turnyro finale „Prekyba-Parama“ sekmadienį po labai atkaklios kovos 2-3 (21:25, 25:20, 21:25, 25:23, 11:15) pralaimėjo šeimininkei Tartu „TU-Eeden“ (Estija) ekipai.

Alytaus komanda ketvirtajame sete atsiliko 15:20, bet sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą. Vis dėlto pratęsime sėkmė lydėjo Tartu klubą.

Buvusio žymaus krepšininko Tomo Pačėso tėvo Kęstučio Pačėso treniruojamai Alytaus komandai 22 taškus pelnė Viktorija Jemialjančiuk, 17 – Tautvilė Grinkevičiūtė, 14 – Jekaterina Kovalskaja, 12 – Natalija Bakun.

„Finalą pralaimėjome tik dėl savo pačių klaidų, bet nusileisti tokiai stipriai komandai tikrai nėra gėda. Tikiuosi, kad su šia komanda galėsime susitikti kitų metų finale“, – sakė Alytaus ekipos treneris K.Pačėsas.

„Didžiuojuosi savo merginomis. Taurės ir titulai yra labai svarbūs, bet labiausiai džiaugiuosi matydamas kaip žaidėjos užaugo. Prieš sezoną netikėjome, kad galime laimėti, bet žaidėjų progresas buvo didžiulis, todėl triumfas Baltijos lygoje buvo pelnytas“, – pabrėžė Tartu klubo treneris Andrejus Ojametsas.

„Prekyba-Parama“ Baltijos lygos finaliniame ketverte žaidė pirmą kartą klubo istorijoje.

volley.ee nuotr./Alytaus tinklininkės iškovojo Baltijos lygos sidabrą.

Bronzos medalius iškovojo praėjusių metų čempionės Kauno „Kauno-ASU“ tinklininkės. Prieš sezoną lyderių netekusios kaunietės kiek atjaunėjo, bet pademonstravo, kad sparčiai tobulėdamos jos gali kautis dėl aukščiausių vietų.

Mažajame finale kaunietės užtikrintai 3-0 (25:22, 25:14, 25:15) nugalėjo Talino „TTU-Tradehouse“ (Estija) klubą.

Kauno klubui 14 taškų pelnė Ugnė Lokytė, 12 – Eglė Makauskaitė, 9 – Marija Zubrickaja. „Merginos sužaidė 90 proc. taip, kaip buvome suplanavusios. Turėjome sunkų pusfinalį, kuriame padarėme per daug klaidų, todėl buvo šiek tiek baimės, bet esu labai patenkinta savo merginomis, kad persilaužėme. Trečia vieta Baltijos lygoje yra mums puikus rezultatas šiame sezone“, – džiaugėsi „Kauno-ASU“ trenerė Vida Makauskienė.

Pusfinalyje abi Lietuvos komandos kovojo tarpusavyje. Intriguojančią akistatą 3-1 (25:14, 22:25, 25:21, 25:23) laimėjo „Prekyba-Parama“.

Alytaus ekipai 21 tašką pelnė Viktorija Jemialjančiuk, 18 – Jekaterina Kovalska, 11 – Natalija Bakun, 10 – Tautvilė Grinkevičiūtė.

Kauno komandoje rezultatyviausiai žaidė Zarina Makarčiuk (13 tšk.), Karolina Uvarovaitė (12 tšk.), M. Zubrickaja (11 tšk.) bei U. Lokytė (10 tšk.).

Trys Lietuvos klubų žaidėjo buvo išrinktos į simbolinį geriausių žaidėjų šešetą. Tarp geriausių krašto puolėjų (priėmėjų) pateko Viktorija Jemialjančiuk („Prekyba-Parama“), o tarp centro puolėjų – Karolina Uvarovaitė („Kaunas-ASU“) ir Natalija Bakun („Prekyba-Parama“). Geriausia turnyro žaidėja pripažinta „TU-Eeden“ narė Ingrid Kiisk.