Belgijos metų sportininko titulas trečią kartą iš eilės atiteko dviratininkui Philippe'ui Gilbertui

Pasaulio dviračių sporto sąjungos (UCI) reitingo lyderis Philippe'as Gilbertas trečią kartą iš eilės išrinktas Belgijos metų sportininku.
Philippe'as Gilbertas
Philippe'as Gilbertas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Belgija

29-erių metų „Omega Pharma-Lotto“ ekipos dviratininkas šiuos metus pradėjo pergale klasikinėse lenktynėse „Montepaschi Strade Bianche“, vėliau triumfavo „Brabantse Pijl“, „Amstel Gold Race“, „La Flèche Wallonne“ bei Lježo–Bastonės–Lježo lenktynėse.

Pirmojoje sezono pusėje Ph.Gilbert'as taip pat laimėjo atskirus etapus „Volta ao Algarve“, „Tirreno-Adriatico“, „Tour de Belgique“ bei „Ster ZLM Toer“ daugiadienėse dviratininkų lenktynėse.

Birželio mėnesį jis pelnė du šalies čempionato aukso medalius, o liepą laimėjo pirmąjį prestižinių „Tour de France“ lenktynių pirmąjį etapą. Vėliau belgas triumfavo „Clásica de San Sebastián“ lenktynėse, laimėjo trečiąjį „ENECO Tour“ etapą, o rugsėjo mėnesį nugalėjo „Grand Prix Cycliste de Quebec“ lenktynėse bei tapo UCI pasaulio reitingo lyderiu.

Antroji vieta geriausių Belgijos 2011 metų sportininkų rinkimuose atiteko 23-ejų metų bėgikui Kevinui Borlee, kuris pasaulio lengvosios atletikos čempionate Tegu (Pietų Korėja) iškovojo bronzą 400 m bėgimo distancijoje.