2013 08 09

Broliai Lapatiukai pateko į pasaulio jaunių irklavimo čempionato pusfinalį

Trakuose tęsiasi pasaulio jaunių (iki 18 metų) irklavimo čempionatas, kuriame dalyvauja 798 sportininkai iš 59 valstybių.
Andrius ir Vytautas Lapatiukai.
Andrius ir Vytautas Lapatiukai. / facebook.com nuotr.

Sėkmingai ketvirtfinalyje penktadienį porinę dvivietę irklavo broliai Vytautas ir Andrius Lapatiukai. Jie 2000 m distanciją įveikė per 6 minutes 25,62 sekundės ir, 3,89 sekundės nusileidę rumunams Marianui-Florianui Enachei bei Gheorghei-Robertui Dedu, užėmė antrąją vietą bei pateko į pusfinalį.

Vietą pusfinalyje pirmajame ketvirtfinalio plaukime užsitikrino ir trečiojoje pozicijoje finišavęs Didžiosios Britanijos (6:26,80) duetas.

Per žingsnį nuo pagrindinio pusfinalio liko ketvirtąją vietą ketvirtajame ketvirtfinalio plaukime užėmęs vienvietininkas Paulius Merkys. Jis nuotolį įveikė per 7 minutes 18,07 sekundės ir 3,75 sekundės atsiliko nuo trečiojoje pozicijoje finišavusio ir paskutinį kelialapį į pusfinalį iškovojusio kanadiečio Grahamo Peeterso.

Šį ketvirtfinalio plaukimą laimėjo serbas Andreja Sljukičius (7:12,24), o antras liko amerikietis Walteris Banfieldas (7:14,25).