2009 02 04

Cuche – vyriausias pasaulio čempionas

Prancūzijoje vykstančiame pasaulio čempionate trečiadienį didžiojo slalomo rungtį laimėjo Didier Cuche. 34 metų šveicaras tapo vyriausiu planetos čempionu per visą kalnų slidinėjimo varžybų istoriją.
D.Cuche iškovojo pirmą pasaulio čempionato aukso medalį.
D.Cuche iškovojo pirmą pasaulio čempionato aukso medalį. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Planetos pirmenybių nugalėtoju D.Cuche tapo būdamas 34 metų ir 172 dienų. Tai pirmasis jo karjeroje pasaulio čempionato auksas. 2007 metais šveicaras pasaulio kalnų slidinėjimo pirmenybėse didžiojo slalomo rungtyje pelnė bronzos medalį.

Trasą nugalėtojas trečiadienį įveikė per 1 min. 19,41 sek. Ir 0,99 sek. Aplenkė sidabro apdovanojimą iškovojusį 26 metų italą Peterį Fillą, o bronzos medaliu turėjo tenkintis 26 metų norvegas Akselis Lundas Svindalas. Pastarasis nuo nugalėtojo atsiliko 1,02 sek.