2010 03 06

Daviso taurė: lietuvių dvejetas priešinosi galingiems britams, bet pralaimėjo (nuotraukos)

Daviso taurės turnyro Europos-Afrikos zonos II grupės pirmojo etapo mačo Lietuva–Didžioji Britanija antrąją dieną šeštadienį Vilniuje, pagal varžybų reglamentą, yra žaidžiamas dvejetų susitikimas.
Lietuvių dvejetas
Mačo akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lietuvių duetas 18–metis Laurynas Grigelis (ATP vienetų reitingas – 521) ir 17–metis Dovydas Šakinis (856) kovoja su britais 25–erių metų Colinu Flemmingu (ATP dvejetų reitingas – 53) ir 26–erių metų Kenu Skupski (54).  Lietuviai pralaimėjo rezultatu 0:6, 7:6 (7:2), 5:7, 3:6, praneša delfi.lt.

Po pirmųjų penktadienio vienetų susitikimų rezultatas kol kas lygus 1:1. Dvikovą sudaro penki mačai.

Sunki pradžia. Britų dvejetų pora iš karto pribloškė lietuvius ir pirmus du geimus laimėjo „sausai“ vos per 6 minutes. Trečiame geime L. Grigeliui pavyko sėkmingų padavimų serija ir mūsiškiams pavyko aplyginti žaidimą. Nors šio geimo rezultatas net 8 kartus buvo lygus (deuce) tašką laimėjo K. Skupski ir C. Flemmingo duetas. Britai setą laimėjo įtikinamai 6:0 per 21 minutę.

Antrame sete L. Grigelis su D. Šakiniu nusiramino ir geimais nuolat pirmavo per savo padavimus 1:0, 2:1, 3:2, 4:3, 5:4 ir 6:5. Šeštame geime lietuviai pirmavo 40:0, bet britai savo pastangomis ir, suklydus bokštelio teisėjui, neleido mūsiškiams atlikti „break'o“ bei pelnė trečią tašką (3:3). Setas po 51 minutės mūšio baigėsi „tie–break'u“, kurį įspūdingai laimėjo L. Grigelis su D. Šakiniu – 7:2. Lietuviai nugalėjo sete – 7:6.

Lūžis. Trečiame sete pagaliau pasijautė L. Grigelio susižaidimas su D. Šakiniu ir mūsų vaikinai niekuo nenusileido labiau patyrusiems varžovams iš D. Britanijos, o abiejų dvejetų tenisininkai taškus pelnydavo tik po savo padavimų. 10–ąjį geimą per savo padavimus lietuviai laimėjo „sausai“, o 11–ame pirmavo 30:0, bet tašką pelnė priešininkai. Netrukus K. Skupski ir C. Flemmingas atliko „break'ą“ per mūsiškių padavimus 12–ame geime ir per 42 minutes laimėjo setą – 7:5.

Ketvirtas setas pradžioje atkaklumu nesiskyrė nuo antrojo ir trečiojo. Tačiau penktame geime vėl britų naudai suklydo teisėjas iš Suomijos, o sutrikę lietuviai nusileido ir kitame geime jau per savo padavimus. Tai buvo lūžis. K. Skupski ir C. Flemmingas laimėjo setą 6:3 ir mačą 3:1.