2015 07 14

Donata Rimšaitė iškovojo teisę startuoti Rio de Žaneire už Rusiją

Buvusi Lietuvos penkiakovininkė 27-erių Donata Rimšaitė pagaliau pasiekė savo tikslą – ji iškovojo teisę startuoti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse atstovaudama Rusijai.
Donata Rimšaitė
Donata Rimšaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pasaulio penkiakovės čempionato finale D.Rimšaitė užėmė ketvirtąją vietą, kuri negarantuoja kelialapio į Rio de Žaneirą, tačiau antra finišavusi kinė Qian Chen kelialapį jau turėjo, tad vietą Brazilijoje gavo ir buvusi Lietuvos pilietė.

Informaciją apie D.Rimšaitės kelialapį į Rio patvirtino Rusijos rinktinės vyriausiasis treneris Andrejus Moisejevas.

2008 metais D.Rimšaitė dalyvavo Pekino olimpinėse žaidynėse ir užėmė 13 vietą, tačiau 2011-aisiais nusprendė atstovauti Rusijai.

Sportininkė siekė startuoti ir Londono žaidynėse, tačiau LTOK sprendimu jai ši teisė nebuvo suteikta. Pagal olimpinę chartiją LTOK turėjo teisę D.Rimšaitei to neleisti.

Nors Rusija spaudė tiek Lietuvą, tiek tarptautinė olimpinį komitetą (IOC), tačiau išimtis D.Rimšaitei nebuvo suteikta.

Tuo tarpu lietuvė Laura Asadauskaitė 2012 metų olimpinėse žaidynėse tapo čempione ir Rio gins šį titulą. Šiemet mūsiškė jau laimėjo pasaulio taurės turnyrą – tai suteikė jai teisę varžytis Brazilijoje.