2014 04 26

Dviračių lenktynėse „Pavasario pirmenybės“ triumfavo Rojus Adomaitis

Penktadienį netoli Vilniaus startavo dviejų dienų dviratininkų lenktynės „Pavasario pirmenybės“, kuriose startavo 108 jaunieji sportininkai iš visos Lietuvos. Pirmąją dieną prie starto linijų stojo 108 dviratininkai suskirstyti į dvi amžiaus grupes.
Rojus Adomaitis
Rojus Adomaitis / organizatorių nuotr.

Pirmieji prie starto linijos stojo jaunučiai vaikinai ir jaunės merginos kurios varžėsi vienoje grupėje. Nugalėtojai abiejuose grupėse paaiškėjo paskutiniuose metruose. Visos grupės finišą laimėjo Rojus Adomaitis iš Klaipėdos sporto centro, klaipėdietis 69 km trasą įveikė per 1 val 47 min ir 20 sek.

Už jo nugaros liko dar du Klaipėdos atstovai, Edvinas Mikašauskas iš Klaipėdos sporto centro ir Arvydas Birenis iš Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro. Tarp pirmų dešimties finišavusių jaunučių grupėje net septynias vietas pasidalijo Klaipėdos atstovai.

Jaunių merginų grupėje, kurioms taip pat reikėjo įveikti tris ratus po 23 km, nugalėtoja tapo Milda Aužbikavičiūtė atstovaujanti Šilalės sporto mokyklai ir dviračių sporto klubui „Kvėdarna“, antra liko taip pat Šilalės atstovė Ernesta Strainytė, o trečia finišo liniją kirto Ema Manikaitė iš Panevėžio sporto klubo „Fortūna“ (Panevėžio KKSC)

Kiek daugiau nei 80 km ramiai važiavę jauniai iniciatyvos ėmėsi tik lenktynių pabaigoje. Daugiausia sumaišties į ramias lenktynes pabaigoje įnešė Mindaugas Strokas iš Kauno JSOM, kuris kelis kartus buvo atsilikęs nuo pagrindinės grupės, o vėliau net bandė nuvažiuoti.

Bet lenktynių pabaigoje savo klasę ir gerą pasiruošimą parodė Vilniaus Sietyno sporto mokyklos auklėtinis Martynas Stasikėlis, kuris visus varžovus aplenkė 22 sekundėmis. Lenktynių nugalėtojas 92 km įveikė per 1 val. 23 min ir 42 sek.

Iškart po jaunių vaikinų startavo ir jaunutės merginos, kurioms reikėjo įveikti 46 km. Ir kol vaikinai priekyje ramiai važiavo, merginos parodė kaip reikia lenktyniauti. Dar pirmame rate susiformavo klaipėdiečių vedama pabėgėlių grupelė. Netrukus nuo pagrindinės grupės atitrūko dar kelios dviratininkės.

Ir nors grupė buvo aktyviai raginama trenerių, lengviau sekdavosi nuvažiuoti nei bandyti vytis pabėgėles, todėl pirmaujančios dviratininkės iš Klaipėdos išlaikė pranašumą ir laimėjo lenktynes. Pirma finišo liniją kirto Regina Stegvilaitė, antra liko Gabrielė Jucevičiūtė (abi Klaipėdos „Viesulo“ sporto centras), trečia liko savo grupės finišą laimėjusi Gintarė Kiupelytė iš Šilalės (sporto mokykla ir dviračių sporto klubas „Kvėdarna“).