2016 10 24

Dviračių treko karalienė Simona Krupeckaitė: „Atkeršijau savo varžovėms“

Sekmadienį Sen Kventine, netoli Prancūzijos sostinės Paryžiaus, pasibaigusio septinto Europos dviračių treko čempionato medalių lentelėje Lietuvos rinktinė, kurios atstovės iškovojo du aukso ir du bronzos medalius, užėmė septintą vietą.
Simona Krupeckaitė
Simona Krupeckaitė / Tomo Gaubio nuotr.

Septyni Lietuvos dviračių treko rinktinės nariai pirmadienį iš Paryžiaus parskrido į Rygą. Juos Latvijos sostinėje pasitiko ir pasveikino Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinė sekretorė-direktorė Rasa Ališauskienė bei techninis direktorius Antanas Taučius.

„Trijų medalių nesitikėjau, bet du ir čempionės marškinėlius norėjau parsivežti. Džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko iškovoti auksą sprinto lenktynėse. Likau nusivylusi savo pasirodymu keirino rungtyje, Buvo liūdnoka, bet po to susikaupiau ir sprinte atkeršijau savo varžovėms“, – sakė S.Krupeckaitė, kuri šioms varžyboms mėnesį rengėsi treniruočių stovykloje Kroatijoje.

Beje, 33-ejų metų panevėžietei didžiąją čempionato dalį teko verstis be trenerio ir vyro Dmitrijaus Leopoldo, kuris jau po pirmosios varžybų dienos dėl sūnaus ligos buvo priverstas skubiai grįžti į Lietuvą.

S.Krupeckaitė medalio komandų sprinto lenktynėse nelabai tikėjosi. „Mums pasisekė. Nesitikėjau, kad viskas bus taip gerai. Nustebino labai geras Miglės pasirodymas. Ir mano pirmo rato laikas buvo neblogas, nors specialiai šiai rungčiai nesirengėme. Parodėme, kad šioje rungtyje turime nemažai potencialo“, – teigė Simona, kuri komandų sprinte iš pirmos pozicijos startavo pirmą kartą karjeroje.

Keirino rungties finale S.Krupeckaitė finišo liniją kirto ketvirta, bet jai atiteko bronzos medalis, nes trečia finišavusi rusė Tatjana Kiseliova už netaisyklingą lenkimą buvo diskvalifikuota.

„Pirmą kartą šioje rungtyje teko lenktyniauti pagal šiek teik pakeistas taisykles: po motociklininko pasitraukimo lieka nebe du su puse, o trys ratai. Dar reikia prie to priprasti, – pažymėjo ketverių olimpinių žaidynių dalyvė. – Finale per anksti spurtavau ir paskutiniuose 50 metrų pritrūko jėgų. Prisitaikyti prie naujovių, ir dar didelio streso būsenoje, sunkoka.“

Sprinto lenktynių atrankoje S.Krupeckaitė buvo trečia, o po to nugalėjo keturias varžoves ir pirmą kartą šioje rungtyje iškovojo Europos čempionės titulą.

„Viskas susiklostė šauniai. Labai džiaugiuosi. Po komandų sprinto jaučiausi labai pavargusi, bet kineziterapeuto Tomo Linksmuolio dėka, pavyko atgauti jėgas ir iškovoti Europos čempionės marškinėlius“, – džiaugėsi Lietuvos dviračių treko karalienė.

A.Trebaitė skrečo rungtyje (10 km; 40 ratų) netikėtai iškovojo aukso medalį, o reformuotų daugiakovės varžybų (omniumo) nebaigė.

„Vien dalyvauti – jau nebe man. Važiavau medalio, ne tik dalyvauti, bet grįžti čempione nesitikėjau, – sakė A.Trebaitė. – Į olimpines žaidynes nepavyko patekti, bet žemesnio lygio varžybose turiu nemažai galimybių, todėl reikia tuo pasinaudoti.

Skrečo rungtyje viskas susiklostė kaip pagal scenarijų, o per omniumą savo šansu nepasinaudojau. Buvo per daug įtampos prieš atkrintamąsias lenktynes. Tempo lenktynėse, kuriose nebuvo tekę dalyvauti, padariau klaidelių ir užėmiau ne tokią aukštą vietą. Prieš atkrintamąsias lenktynes galvojau tik apie laikymąsi priekyje ir vietą trejete. Bet padariau šiurkščią klaidą ir buvau diskvalifikuota. Labai apmaudu, nes praradau progą parodyti savo sugebėjimus grupinėse lenktynėse. Jose tikėjausi pasirodyti geriausiai, gal net ir daugiausiai taškų surinkti kaip pernai Europos čempionate.“

Tomo Gaubio nuotr./Aušrinė Trebaitė

Simona Krupeckaitė sprinte iškovojo auksą, keirine ir komandų sprinte kartu su Migle Marozaite – bronzą, o Aušrinė Trebaitė pelnė aukso medalį skrečo rungtyje.

Pirmą vietą medalių lentelėje užėmė Prancūzija (3-1-3), antrą – Rusija (3-1-1), o trečią – Didžioji Britanija (2-4-2). Ketvirtoje vietoje – Nyderlandai (2-3-3), penktoje – Šveicarija (2-1-1), o šeštoje – Ispanija (2-1-1).

Penkias dienas vykusiame čempionate dalyvavo per 260 dviratininkų iš 27 šalių. Medalius pelnė 17-os šalių atstovai (aukso – 14-os).

Per visą istoriją Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 15 medalių – šešis aukso, du sidabro ir septynis bronzos. Net aštuonis Senojo žemyno čempionato medalius (3-1-4) pelnė S.Krupeckaitė.

Dabar Lietuvos treko dviratininkų laukia startai lapkričio 4-6 dienomis Glazge (Didžioji Britanija) vyksiančiame pirmajame pasaulio taurės varžybų etape.