2017 03 06

Dviratininkas Evaldas Šiškevičius pasižymėjo prestižinėse lenktynėse Prancūzijoje

Prancūzijoje vykstančių Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) aukščiausios kategorijos („World Tour“) 75-ųjų daugiadienių lenktynių „Paryžius – Nica“ antrame etape pirmadienį pasižymėjo lietuvis Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“). Jis dalyvavo dienos pabėgime ir finišavo dešimtas.
Evaldas Šiškevičius
Evaldas Šiškevičius / Vytauto Mikaičio nuotr.

28-erių metų Lietuvos dviratininkas į pirmą dešimtuką šį sezoną pateko pirmą kartą.

Pergalę po finišo sprinto iškovojo Ramūno Navardausko komandos draugas italas Sonny Colbrellis („Bahrain Merida“). Jis 195 km per lietų nuvažiavo per 4 val. 20 min. 59 sek. (vid. greitis – 44,830 km/h).

Antrą vietą užėmė vokietis Johnas Degenkolbas („Trek-Segafredo“), o trečią – Ignato Konovalovo komandos draugas prancūzas Arnaud Demare'as (FDJ), kuris sekmadienį laimėjo pirmą etapą. Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-45 vietas užėmusiems dviratininkams, tarp jų ir E.Šiškevičiui. I.Konovalovui (+9 sek.) atiteko 48-a vieta.

Antrame etape Evaldas ir Ignas kurį laiką važiavo didelėje lyderių grupėje, o iki finišo likus šiek tiek daugiau nei 50 km. susiformavo nauja lyderių grupė. Joje tarp šešių dviratininkų buvo ir E.Šiškevičius.

Bėgliams buvo pavykę įgyti 1 min. 20 sek. persvarą. Vėliau lyderių grupėje liko penki dviratininkai, tarp jų ir Evaldas. Iki finišo likus 20 km. iš bėglių grupelės spurtavo 2012 metų pasaulio čempionas belgas Philippe'as Gilbert'as („Quick-Step Floors“), o likę dviratininkai netrukus įsiliejo į pagrindinę grupę. Ph.Gilbert'as buvo pavytas iki finišo likus 6,5 km.

Lenktynių lyderiu išliko A.Demare'as. I.Konovalovas (+16.33) klasifikuotas 65-as, o E.Šiškevičius (+18.57) – 80-as.

Iš 176 startavusių dviratininkų klasifikuoti 167.

Aštuonių etapų lenktynės baigsis sekmadienį.