2017 08 07

Dviratininkas Žydrūnas Savickas – lenktynių Gvadelupoje prizininkas

Lietuvos dviratininkas Žydrūnas Savickas Prancūzijai priklausančioje Gvadelupoje (salynas Karibų jūroje) vykusiose 67-osiose daugiadienėse lenktynėse „Tour de la Guadeloupe“ (UCI II kategorija) užėmė trečią vietą. Už tai 26-erių metų lietuviui, atstovaujančiam Prancūzijos komandai „Bourg-en-Bresse AC“, atiteko 25-i pasaulio reitingo taškai.
Žydrūnas Savickas
Žydrūnas Savickas / Vytauto Dranginio nuotr.

Nugalėjo ir 40 pasaulio reitingo taškų pelnė 32-ejų metų prancūzas Sebastienas Fournet-Fayard'as („Immo Nicolas Roux“).

Jis 1267,5 km nuvažiavo per 31 val. 9 min. 24 sek. Antrą vietą (30 tšk.) užėmė 35-erių metų venesualietis Juanas Murillo („Gwada Bikers 118“, +1.45). Ž.Savickas nuo nugalėtojo atsiliko 2 min. 48 sek.

Iš 141-o lenktynes pradėjusio dviratininko klasifikuoti 88-i.

Ž.Savickas po septinto etapo tapo lyderiu. Pirmą vietą lietuvis užėmė ir po dviejų dalių aštunto etapo, bet paskutiniame, devintame, etape Žydrūnui nepavyko išsaugoti geltonų lyderio marškinėlių. Sekmadienį pergalę šventė prancūzas Jaysonas Rousseau („Velo Club de Grand Case“). Jis 126,4 km nuvažiavo per 2 val. 52 min. 15 sek. (vid. greitis – 44,03 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-25-ą vietas užėmusiems dviratininkams. Ž.Savickas finišavo tik 48-as. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 3 min. 48 sek.

Trečia vieta lenktynėse Gvadelupoje – vienas didžiausių Ž.Savicko pasiekimų. 2013-ais metais Žydrūnas trečias buvo daugiadienių lenktynių „Baltic Chain Tour“ (UCI II kategorija) galutinėje įskaitoje.