2017 05 05

Dviratininkė Olivija Baleišytė Čekijoje net tris kartus kopė ant prizininkų pakylos

Gegužės 3-4 dienomis Prostejove vykusiose Čekijos dviračių sporto federacijos „Grand Prix“ treko varžybose (UCI II kategorija) Lietuvos atstovai iškovojo penkias prizines vietas. Puikiai pasirodė Olivija Baleišytė. Ji laimėjo dvi rungtis, o dar vienoje buvo antra.
Lietuvos dviratininkai varžybose Čekijoje
Lietuvos dviratininkai varžybose Čekijoje / LDSF nuotr.

Pirmą varžybų dieną Olivija nugalėjo daugiakovės varžybose (omniume), kuriose dalyvavo 15-a dviratininkių. 18-metė panevėžietė surinko 154 taškus (skrečas – I vieta, atkrintamosios lenktynės – I vieta, tempo lenktynės – II vieta, grupinės lenktynės – I vieta). Antrą vietą užėmė 31-erių metų čekė Jarmila Machačova (140 tšk.), o trečią – 27-erių metų slovakė Alžbeta Pavlendova (126 tšk.).

Monika Rastauskaitė (70 tšk.) užėmė devintą, Kristina Jakubovskaja (36 tšk.) – 12-ą, o Kristina Kazlauskaitė (28 tšk.) – 13-ą vietas.

Antrą varžybų dieną O.Baleišytė laimėjo 10-ies kilometrų skrečo rungtį (16 dalyvių). Antrą ir trečią vietas vėl užėmė atitinkamai J.Machačova ir A.Pavlendova. Dešimta buvo Monika Rastauskaitė.

25 km grupinėse lenktynėse dėl taškų (16 dalyvių), kuriose čekės atakavo viena po kitos, O.Baleišytė (30 tšk.) užėmė antrą vietą, o trečia buvo M.Rastauskaitė (19 tšk.). Nugalėjo 2013 metų pasaulio čempionė J.Machačova (44 tšk.), kuriai pavyko aplenkti pagrindinę grupę ratu.

Vyrų sprinto lenktynėse (11 dalyvių) trečią vietą užėmė Svajūnas Jonauskas. Kovoje dėl trečios vietos lietuvis 2-1 nugalėjo lenką Marciną Czyszczewskį. Pirmą vietą iškovojo lenkas Rafalas Sarneckis, o antras buvo jo tėvynainis Mateuszas Lipa. Svajūnas keirino rungtyje (12 dalyvių) laimėjo B finalą ir užėmė septintą vietą.

Jaunutis Gedvinas Serafinas kovojo jaunių grupėje. Jis omniume (13 dalyvių) užėmė ketvirtą, o 25 km grupinėse lenktynėse dėl taškų (10 dalyvių) – šeštą vietas.

Po atviru dangumi vykusiose varžybose dalyvavo Austrijos, Azerbaidžano, Čekijos, Graikijos, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos ir Lietuvos atstovai.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams