2015 02 23

Dviratininkių planai pasaulio čempionate griuvo, bet olimpinės viltys nedužo

Po dvejų metų pertraukos planetos pirmenybėse dalyvavusios Lietuvos treko dviratininkės pasirodė prasčiau nei tikėtasi.
Lenktynių akimirka
Lenktynių akimirka / Luko Balandžio nuotr.

„Maniau, kad lietuvių rezultatai pasaulio čempionate bus geresni. Daugiau tikėjausi iš Aušrinės Trebaitės ir Gintarės Gaivenytės-Mikalajūnės. Simona Krupeckaitė neblogai pasirodė sprinto rungtyje, o keirine jai startuoti geriau neleido išvakarėse patirta trauma. Edita Mazurevičiūtė dar labai jauna, todėl jos kritikuoti nereikėtų“, – portalui sportas.info sakė Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) dviračių sporto kuratorius Algimantas Mozolis.

Praėjusią savaitę Paryžiaus priemiestyje vykusiame čempionate aukščiausią vietą užėmė S.Krupeckaitė. Neseniai po motinystės atostogų į didįjį sportą grįžusi 32 metų Simona sprinto varžybose liko septinta. Tai, pasak A.Mozolio, geras rezultatas atsižvelgiant ir į tai, kad pastaruoju metu atsirado nemažai jaunų pajėgių varžovių. Pavyzdžiui, itin galingai atrodė sidabrą iškovojusi 20-metė olandė Elis Ligtlee, buvusi BMX dviratininkė.

Praėjusią savaitę Paryžiaus priemiestyje vykusiame čempionate aukščiausią vietą užėmė S.Krupeckaitė. Neseniai po motinystės atostogų į didįjį sportą grįžusi 32 metų Simona sprinto varžybose liko septinta.

Dviračių sporto specialistas neabejoja, kad S.Krupeckaitė būtų kur kas geriau pasirodžiusi jos mėgstamiausioje keirino rungtyje, jei ne šeštadienį įvykęs nelaimingas atsitikimas per treniruotę. Tuomet susidūrė keli dviratininkai. Simona atsidūrė ligoninėje, o prieš startą jai buvo suleista nuskausminamųjų. S.Krupeckaitė keirino varžybose nepateko tarp 12-os geriausiųjų, nors, A.Mozolio teigimu, realiai pretendavo į pirmąjį šešetuką.

Pašnekovas įsitikinęs, kad veteranė turi puikių šansų patekti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes tiek sprinto, tiek keirino varžybose. A.Mozolis neatmeta galimybės, kad S.Krupeckaitė dar gali pakilti į buvusias savo aukštumas, kai ji skynė medalius ir pasaulio, ir Europos čemionatuose. Štai 31-erių australė Anna Meares, anksčiau irgi dariusi pertrauką savo karjeroje, šiose planetos pirmenybėse iškovojo tris medalius, tarp jų auksą keirino rungtyje.

A.Mozolis samprotavo, jog A.Trebaitei praėjusią savaitę koją pakišo prieš čempionatą užklupusi liga. Aušrinė omniumo (daugiavovės) varžybose liko 16-ta tarp 20-ies sportininkių. 2012 metų omniumo Europos čempionė Prancūzijoje startavo įspūdingai – skrače užėmė pirmąją vietą, bet kitose rungtyse buvo tarp autsaiderių.

Norint prasimušti į olimpiadą reikia surinkti reikiamą taškų skaičių – gerai pasirodyti rudenį vyksiančiame Europos čempionate, taip pat trijuose pasaulio taurės varžybų etapuose ir kitose planetos pirmenybėse.

G.Gaivenytė-Mikalajūnė planetos pirmenybėse sprinte finišavo priešpaskutinė, 29-ta. E.Mazurevičiūtė persekiojimo lenktynėse, kuriose jėgas išmėgino 21 sportininkė, užėmė 15 vietą. Pasak A.Mozolio, realu, kad Edita gali dalyvauti 2020-ųjų olimpiadoje.

„Gintarė į olimpines žaidynes tikriausiai nepateks, nebent neduokdie traumą patirtų S.Krupeckaitė. A.Trebaitės ir Vasilijaus Lendelio galimybes prasibrauti į žaidynes Rio de Žaneire vertinu vidutiniškai“, – svarstė A.Mozolis. Beje, V.Lendeliui keirine pristigo tik dviejų taškų, kad jis dalyvautų dabar jau pasibaigusiame pasaulio čempionate.

Norint prasimušti į olimpiadą reikia surinkti reikiamą taškų skaičių – gerai pasirodyti rudenį vyksiančiame Europos čempionate, taip pat trijuose pasaulio taurės varžybų etapuose ir kitose planetos pirmenybėse. Tiesa, siekiant patekti į pasaulio taurės varžybas būtina pasiekti gerų rezultatų žemesnio rango startuose, o norint prasimušti į planetos pirmenybes, reikia solidžiai pasirodyti pasaulio taurėje.