2011 09 10

Edvinas Krungolcas ir Justinas Kinderis kovos dėl pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato medalių

Rusijos sostinėje Maskvoje vykstančio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato vyrų varžybų finale sekmadienį varžysis du lietuviai – 38 metų Pekino olimpiados vicečempionas Edvinas Krungolcas ir 24 metų Justinas Kinderis.
Labiausiai patyręs Lietuvos rinktinės narys - E. Krungolcas.
Edvinas Krungolcas atrankoje buvo antras. / A.Pliadžio nuotr.

Penktadienį atrankos varžybose E.Krungolcas surinko 4644 taškus (be jojimo rungties) ir užėmė pirmą vietą B grupėje.

Daugiau taškų už lietuvį atrankos varžybose surinko tik C grupėje startavęs dukart olimpinis čempionas rusas Andrejus Moisejevas (4648 tšk.). Po 4644 taškus surinko dar keturi C grupėje startavę sportininkai.

J. Kinderis atrankoje surinko 4612 taškų ir užėmė vienuoliktą vietą B grupėje, o tarp 36-jų finalo dalyvių jis su dar dviem varžovais pasidalijo 32-34-ą vietas.

Deja, komandinėse varžybose Lietuvos penkiakovininkams neteks ginti čempionų titulo, nes vos per žingsnį nuo finalo liko 22 metų Paulius Aleksandravičius. Jis surinko 4580 taškų ir liko tryliktas kvalifikacinių varžybų C grupėje. Nuo finalo jaunąjį Lietuvos penkiakovininką skyrė vos 12-a taškų. bendroje įskaitoje tarp 102-ų atrankos dalyvių P. Aleksandravičius užėmė 37-ą vietą.

Dar prasčiau atrankoje startavo 26 metų Tomas Makarovas, kuris su 4380 taškų liko 20-as C grupėje ir 69-as bendroje įskaitoje.

Šeštadienį moterų finale varžysis dvi Lietuvos sportininkės – 27-erių metų Laura Asadauskaitė ir 21-erių metų Lina Batulevičiūtė.