2010 01 17

„Energija“ įveikė vieną Latvijos ledo ritulio čempionato lyderių (nuotraukos, papildyta 18.10 val.)

Vienuoliktą pergalę dvidešimtose atvirųjų Latvijos ledo ritulio pirmenybių reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo ketvirtąją vietą šešių komandų turnyre užimanti Elektrėnų „Energija“ (31 tšk.), šeštadienį namuose 4:2 (0:0, 3:0, 1:2) nugalėjusi antroje vietoje esančius Liepojos „Metalurgs–2“ (37 tšk.) ledo ritulininkus.
Atkkalioje dvikovoje nebuvo išvengta ir aistrų proveržio / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Dalius Vaiciukevičius, po vieną – Šarūnas Suchomlinas ir Martynas Šlikas.

Geriausiu rungtynių žaidėjų „Energijos“ komandoje pripažintas vartininkas Nerijus Dauksevičius.

Latvijos ledo ritulio čempionate pirmauja Uozuolniekų „Monarchs“ (50 tšk.) klubas, o Egidijaus Baubos Daugpilio „Latgale“ (37 taškai) yra trečia.

Papildyta 18.10 val. Po puikiai sužaistų rungtynių vyriausiasis „Energijos“ treneris Rimantas Sidaravičius neleido savo žaidėjams maudytis šlovės spinduliuose: „Rungtynės buvo sužaistos gerai, bet klaidų neišvengėme paskutiniame kėlinyje“.

Tenka pripažinti, jog silpniau sužaistas trečiasis kėlinys tampa tradicija – prieš savaitę Elektrėnų ledo ritulininkai intrigą išlaikė varžybose su čempionato autsaideriu HK „Ogre“.

„Stengiamės dėl žiūrovų, - juokavo „Energijos“ puolėjas Šarūnas Kuliešius. – Taip tampome žiūrovų nervus ir stengiamės, kad jiems būtų įdomu iki finalinės sirenos“.

„Tai buvo aukščiausio lygio kova, - po rungtynių su „Metalurgs 2” kalbėjo gynėjas Petras Nausėda. – Visi žaidėjai padarė viską, ką galėjo, Nerijus (Dauksevičius – klubo pirmasis vartininkas, - aut. past.) buvo tiesiog fantastiškas... Jis taisė visas gynėjų padarytas klaidas – liekame jam skolingi“.

Akmuo į Lietuvos ledo ritulio federacijos daržą

Rungtynės tarp „Energijos“ ir Liepojos „Metalurgs-2” ledo ritulininkų buvo pirmą kartą Lietuvoje surengtos „Dienos su ledo rituliu“ kulminacija.

Renginio metu žiūrovai taip pat galėjo stebėti Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos rungtynes Vilniaus „Geležinio vilko“ ir Rokiškio „Pipirini – Sparta”. Vilniečiai šventė pergalę rezultatu 8:1.

Atviro Latvijos ledo ritulio čempionato varžybas „apšildė“ dvikova tarp Ledo ritulio lygos komandų: Vilniaus „Hockey Punks“ ir Panevėžio „Olimpo“. Po bulitų serijos pergalę 11:10 šventė vilniečiai.

Tiesa, renginio organizatorių teigimu, prie idėjos surengti šventę Lietuvos ledo ritulio gerbėjams šalies ledo ritulio federacija neprisidėjo niekuo.

„Iš tiesų, jokio. O koks vaidmuo gali atitekti aktoriui, kuris net nepasirodo repeticijose, ar net nepasidomi klubo veikla?“ – pyko P.Nausėda.

„Nesipykime, svarbiausia, kad viskas vyko kaip iš natų, - P.Nausėdą pertraukė Martynas Šlikas. – Matome, kad žiūrovams patiko renginys, todėl dabar galvojame kaip juos dar kartą pradžiuginti ateityje“.

Atvirųjų Latvijos ledo ritulio pirmenybių turnyro lentelė:
(vieta, komanda, žaista iš viso, pergalės, pergalės po pratęsimo pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Uozuolniekų „Monarchs“ 19 15 2 1 1 90:38 50
2. Liepojos „Metalurgs-2“ 17 12 0 1 4 75:41 37
3. Daugpilio „Latgale“ 23 10 3 1 9 92:68 37
4. Elektrėnų „Energija“ 20 8 3 1 8 64:78 31
5. Rygos SK „Rīga-Profs-18“ 18 4 0 2 12 29:48 14
6. Uogrės „HK Ogre“ 21 2 0 2 17 40:117 8