2014 07 12

Europos čempionate Donata Rimšaitė Rusijai iškovojo bronzą, Laura Asadauskaitė liko penkta

Šeštadienį Vengrijoje tęsėsi Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Moterų finale bronzą laimėjo Rusijos pilietybę turinti Donata Rimšaitė, o Laura Asadauskaitė iš 14-os vietos šovė į penktąją.
Laura Asadauskaitė iš Lietuvos laimėjo aukso medalį šiuolaikinės penkiakovės rungtyje.
Laura Asadauskaitė / „Scanpix“ nuotr.

Mūsų sportininkėms šį kartą labai prastai susiklostė pirmosios trys rungtys. Po jų L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo 14-ta, o kitos merginos – trečiajame dešimtuke.

Prieš kombinuotąją rungtį L. Asadauskaitę-Zadneprovskienę nuo trečiosios vietos skyrė net 55 sekundės ir netrukus paaiškėjo, kad tokios persvaros panaikinti negali net olimpinė čempionė. Lietuvos sportininkė kombinuotoje rungtyje, tradiciškai, buvo geriausia, bet pavyko pakilti tik iki 5-osios vietos.

Iš viso L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė finale surinko 1315 taškų. Europos čempione tapo vokietė Lena Schoneborn (1361), apenkusi ukrainietę Viktoriją Terešuk (1344) ir Rusijos atstovę Donatą Rimšaitę (1337). Ketvirta liko po 3 rungčių pirmavusi prancūzė Elodie Clouvel (1328).

K. Gužauskaitė finale surinko 1239 taškus ir užėmė 23-ąją vietą, L. Batulevičiūtė su 1215 taškų liko 26-a, o tik 2 rungtis užbaigusi G. Venčkauskaitė (439) – 36-a. Gintarei itin nepasisekė prieš jojimo rungtį – dar apšilimo metu žirgas patempė kaklo raumenį ir jam nebuvo leista dalyvauti varžybose. Pagal šiuolaikinės penkiakovės varžybų taisykles Lietuvos atstovei keisti žirgą nebuvo galima, todėl už jojimo rungtį jai buvo skirti 0 taškų. Po tokios nesėkmės treneriai nusprendė, kad bėgimo rungtyje G. Venčkauskaitei startuoti neverta, ir sportininkė pasitraukė iš varžybų.

Komandinėje įskaitoje Lietuvos sportininkės surinko 3769 taškus ir užėmė 5-ąją vietą. Čempionėmis tapo vokietės (3912), antrąją vietą užėmė ukrainietės (3911), trečiąją – italės (3882), ketvirtąją – britės (3858).

Sekmadienį vyrų finale pasirodys Justinas Kinderis.