2019 05 13

Europos čempionate Lietuvos šaulių komanda – aukščiausiai istorijoje

Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius komanda savaitgalį Vengrijoje vykusiame 52-ajame Europos čempionate užėmė iki šiol aukščiausią poziciją tokiose varžybose. Virgilijus Grybė, Jonas Pakalniškis, Ramūnas Ralys ir Giedrius Malakauskas komandinėje įskaitoje iškovojo 7-ąją vietą. Varžybose dalyvavo 618 šaulių iš 30 valstybių.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / nuotr. organizatorių

„Tai buvo sudėtingiausios ir įdomiausios varžybos. Labai džiaugiuosi, kad mūsų komandai pavyko taip sušaudyti, o individualiai aplenkti tokias šaudymo legendas kaip George‘as Digweedas, Charles‘is Bardou ir Benas Husthwaite‘as”, – sakė Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijos vadovas V.Grybė.

Tai buvo sudėtingiausios ir įdomiausios varžybos. Labai džiaugiuosi, kad mūsų komandai pavyko taip sušaudyti

Europos „Sporting” rungties čempionate Ganto boksito kasykloje jis šaudė taikliausiai iš lietuvių – numušė 178 taikinius iš 200 ir „Open” kategorijoje užėmė 22-ąją vietą. J.Pakalniškio rezultatas – 166 taškai (95 vieta), R.Ralio – 165 taškai (102 vieta), o G.Malakausko – 151 taškas (264 vieta).

Daugkartinis pasaulio čempionas, neseniai šaudęs ir Vilniuje, G.Digweedas numušė 177 lėkšteles ir užėmė 27-ąją vietą.

„FITASC Sporting” – tai sunkiausia šaudymo į skriejančius taikinius rungtis, kai šaudoma į įvairaus dydžio taikinius įvairiose vietovėse be atstumo iki taikinio ir jo greičio ribojimo. Varžybos vykdomos miškuose, pievose, kalnų slėniuose, dykumose, karjeruose, virš vandens telkinių. Ši sporto šaka Lietuvoje atsirado palyginti neseniai – maždaug nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija (LMŠF).