2014 06 09

Europos jaunimo triatlono taurės varžybose – Tautvydo Kopūsto bronzos medalis

Šį šeštadienį Kupiškis tapo Europos triatlono sostine, į kurią rinkosi Europos jaunimo taurės dalyviai bei stipriausi Lietuvos ir Baltijos šalių triatlonininkai.
Per Europos jaunimo taurės varžybas Kupiškyje paaiškėjo ir šalies čempionai
Triatlono varžybų akimirka / ltf.lt
Temos: 1 Triatlonas

Renginį papuošė Europos jaunimo taurės (nuo 16 iki 19 metų) varžybos, į kurių startą stojo 9 valstybių atstovai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Ispanijos, Norvegijos, Olandijos, Ukrainos ir Lietuvos.

Varžybų dalyviams teko nuplaukti 750 m, nuvažiuoti dviračiu 20 km ir nubėgti 5 km. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tokio rango varžybose ant nugalėtojų pakylos lipo ir mūsų šalies atstovas Tautvydas Kopūstas.

T.Kopūstas daugiau nei minute atsilikinėjo nuo lyderių po plaukimo rungties, tačiau, pademonstravęs geriausią dviračių rungties laiką, sugebėjo pavyti net keletą varžovų ir nuo dviračio nulipo jau būdamas antroje lyderių grupelėje.

Priekyje buvo tik Baltarusijos ir Norvegijos atstovai, kurie buvo atsiplėšę po plaukimo rungties. Puikią sportinę formą šiuo metu demonstruojantis mūsų šalies atstovas nepaliko jokių vilčių bėgimo rungtyje savo varžovams ir išplėšė trečiąją vietą.

Čempionu tapo Nikita Kaceniovas iš Baltarusijos, trasoje užtrukęs 1 val. 30 sek., antrasis finišo liniją kirto Norvegijos atstovas Mortenas Hansenas, kuris nuo lyderio atsiliko 16 sek. Tautvydą Kopūstą nuo antros vietos skyrė vos 4 sekundės.

Tarp merginų čempione tapo didelių žiūrovų simpatijų susilaukusi Ukrainos atstovė Sofija Pryma, nuotolį įveikusi per 1 val. 7 min. 32 sek.

Antroji vieta atiteko norvegei Vilde Tengesdal (1 val. 9 min 25 sek.). Ant trečiojo pakylos laiptelio lipo Jeanine Kocken iš Olandijos (1 val. 11 min. 51 sek.). Lietuvos atsovė Samanta Šopytė užėmė aukštą šeštąją vietą.

Šiose varžybos medalius dalinosi ir suaugusiųjų grupės atstovai, kurie taip pat varžėsi sprinto nuotolyje (750 m – 20 km – 5 km). Vyrų tarpe nepralenkiamas buvo Andrejus Dmitrijevas (1 val. 1 min 9 sek.) iš Latvijos, kuriam ir atiteko Baltijos šalių triatlono čempiono titulas.

Antras finišo liniją kirto Baltarusijos atstovas Anatolijus Novikovas (1 val. 3 min 37 sek.) , o ant trečiojo pakylos laiptelio lipo kitas latvis Gintas Skroderis (1 val. 5 min.). Naujuoju Lietuvos triatlono sprinto čempionu tapo Gediminas Piliponis (1 val. 8 min 35 sek.), kuris pademonstravo puikų plaukimo laiką bei lyderio pozicijų neapleido iki pat kertant finišo juostą.

Tarp moterų pirmoji vieta atiteko latvei Baibai Mednei (1 val. 10 min 10 sek.), kuri aplenkė žymiai labiau patyrusią Baltarusijos atstovę Kristina Rulkenč (1 val. 12 min. 27 sek.). Ant trečiojo pakylos laiptelio lipo Tatjana Vusava (1 val. 15 min. 43 sek.), taip pat iš Baltarusijos. Lietuvos čempione tradiciškai tapo Alina Ranceva (1 val. 18 min. 6 sek.), kuri užėmė ir ketvirtąją vietą bendroje Baltijos šalių čempionato įskaitoje.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Kupiškio triatlone buvo organizuojama atskira grupė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado taurei laimėti. Šioje grupėje varžėsi Lietuvos kariai, startavę kartu su elito grupės dalyviais. Nugalėtoju tapo Irmantas Grubinskas, aplenkęs Ernestą Jušką ir Artūrą Jasinską.