Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

2015 06 29

Europos žaidynių bronzos medalį iškovojęs Kęstutis Navickas: „Nuėjau sunkų kelią“

Pajėgiausias Lietuvos badmintonininkas Kęstutis Navickas sugrįžo į Lietuvą su Europos žaidynių bronzos medaliu. Pačiam sportininkui tai visos karjeros pasiekimas ir atpildas už traumų kupiną kelią.
Kęstutis Navickas
Kęstutis Navickas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

31-erių sportininkas per savo karjerą patyrė ne vieną traumą, kuri stabdė lietuvio progresą. Prieš metus pasauliniame badmintonininkų reitinge K.Navickas buvo nukritęs į 193 vietą. 

Šiandien lietuvis rikiuojasi 72-as ir nežada sustoti. Baku iškovotas bronzos medalis jam yra brangiausias pasiekimas, kuri vainikavo sunkų kelią.

VIDEO: Kęstutis Navickas sugrįžo į Lietuvą

K.Navickas Europos žaidynių ketvirtfinalyje prieš Belgijos badmintonininką, 75-ąją pasaulio raketę Y.Taną, laimėjęs 21:14, 21:6 užsitikrino Europos žaidynių medalį.

Pusfinalyje K.Navickas po atkaklios 67 minučių kovos 1-2 (22:20, 21:16, 13:21) nusileido ispanui Pablo Abianui, kuris vėliau tapo žaidynių čempionu.

– Kelintas medalis tai jūsų karjeroje? 

– Medalių tai buvo daug, iš įvairių turnyrų, tačiau ne tokios reikšmės kaip šis. Jis pats svarbiausias. Pekino olimpinėse žaidynėse buvau devintas, todėl šis medalis yra reikšmingiausias mano pasiekimas.

– Ar galite pasakyti, kad Baku susirinko stipriausi šiuo metu badmintonininkai?

– Ne visi. Kai kurie gydėsi traumas, kiti nusprendė neatvažiuoti. Tačiau buvo nemažai pajėgių sportininkų. 

– Ar dabar neatrodo, kad galėjote iškovoti aukštesnę vietą?

– Galėjau, nes labai rimtai kovojau su būsimu čempionu ispanu. Antrame sete galėjau geriau sužaisti, tačiau didžiuojuosi ir bronza.

Esu patenkintas savo karjera. Norėjau pasiekti daugiau, tačiau traumos mane stabdė.

– Ar ilgai reikėjo eiti iki šio medalio?

– Tai mano viso gyvenimo darbas. Buvo ir nuopolių, ir pakilimų. Tai ilgas kelias. Sunkiausia buvo ištverti visas traumas. Esu patenkintas savo karjera. Norėjau pasiekti daugiau, tačiau traumos mane stabdė. Tikiuosi, kad jau galiu jas pamiršti. Tai buvo gyvenimiška patirtis. Be jos galbūt ir nebūtų šio pasiekimo.

– Kokiems startams dabar rengsitės?

– Turėčiau vykti į Maskvą už dviejų dienų. Dar su treneriu galvojame atšaukti šią kelionę. Tuomet su Švedijos rinktine planuojame treniruotis. Vėliau laukia pasaulio čempionatas Indonezijoje. Dideliuose čempionatuose man geriau sekasi, esu čempionatų asmenybė. Pavyksta susitvarkyti su įtampa. Tikiuosi, gero pasirodymo.

– Jūs su Akvile Stapušaityte esate šiuo metu pajėgiausi Lietuvos atstovai. Ar auga jums pamaina?

– Augančių yra, tačiau sunku prognozuoti. Kelias yra sunkus. Svarbu ir pati asmenybė, ir treniruočių sąlygos bei finansai. Potencialo yra, bet kaip bus, sunku pasakyti. Šis kelias yra sunkus ir ne kiekvienam.

– Kiek realu yra jums susigrąžinti aukščiausias karjeros pozicijas badmintonininkų reitinge?

– Po traumos aš tik kylu į viršų, vyksta nuoseklus darbas. Rezultatai rodo, kad potencialo dar turiu. Tai yra laiko klausimas. Kad patekčiau į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes turiu būti tarp 80-ies geriausiųjų. Tai yra įgyvendinama. Tik reikia išvengti traumų.

– O savo kūnu ar pasitikite, neiškrės piktų pokštų?

– Pasitikiu, bet sunku teigti. Sportas yra nenuspėjamas. Po visko, kas man buvo, nenoriu prognozuoti. Darau tai, kas nuo manęs priklauso. Badmintonas mane džiugina. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius