2009 03 04

Fechtuotoja Paulina Matlauskaitė – Europoje aštunta

2009 m. kovo 3 d. Burže (Prancūzija) vyko Europos jaunių fechtavimosi (špaga) čempionatas. Iš viso dalyvavo 84 sportininkės.
Fechtavimas
Fechtavimas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Fechtavimas Europa

Puikiai pasirodė šešiolikmetė kaunietė Paulina Matlauskaitė, kuri kovoje dėl medalių nusileido tik pajėgiai Prancūzijos fechtuotojai Lauren Rembi ir iškovojo aukštą aštuntą vietą – tai aukščiausias Lietuvos fechtuotojų pasiekimas šios amžiaus grupės Senojo žemyno čempionate.

Paulinos trenerė – Rasa Rimgailienė. Paulina pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6 ir tarp 84 startavusių sportininkių užėmė 27 vietą.

Dėl patekimo tarp 32 stipriausiųjų Paulina susitiko su slovėne Gaja Kores ir  ją įveikė rezultatu 15:10. Tolesnėje kovoje Paulina susigrūmė su pajėgia Vokietijos atstove Ines Werner, kuri po kovų grupėje užėmė šeštą vietą, tačiau dvikova baigėsi dviem dūriais Paulinos naudai. Kitą varžovę – ispanę Amandą Baladą – lietuvaitė nugalėjo 6 dūriais.

Ketvirtfinalyje Paulina nusileido prancūzei Lauren Rembi, kuri laimėjo sidabro medalį. Trečiąsias vietas iškovojo Vengrijos sportininkės Dorina Budai ir Anna Kolczonay. Čempione tapo Estijos atstovė Julija Beljajeva.