2018 04 28

„Granitas-Karys“ ir „Dragūnas“ atsidūrė per žingsnį nuo finalo

Šeštadienį „Vivus.lt“ rankinio lygoje startavo pusfinalio etapas. Serijose iki dviejų pergalių santykius tarpusavyje aiškinasi Kauno „Granitas-Karys“ ir Vilniaus „Šviesa“ bei Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno KTU. Pirmosiose rungtynėse sėkmė lydėjo favoritus: „Granitą-Karį“ bei „Dragūną“.
„Dragūnas“ – KTU
„Dragūnas“ – KTU / Rankinis.lt nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Rungtynės Klaipėdoje prasidėjo „Dragūno“ spurtu 9:2 ir atrodė, jog klaipėdiečiai tiesiog pervažiuos šiandieninius savo varžovus iš Kauno. Vis tik KTU klubas po itin sunkios rungtynių pradžios įsibėgėjo ir pradėjo mažinti atsilikimą. Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė vos 4 įvarčiai (20:16).

Antro kėlinio pradžia lengvo gyvenimo Klaipėdos komandai nežadėjo. Ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o skirtumas svyravo tarp 4-6 įvarčių.

Vis tik, rungtynėms artėjant prie pabaigos „Dragūnas“ vėl spurtavo ir padidino pranašumą iki 9 įvarčių (29:20). Nors kauniečiai atsilikimą sumažino, rimčiau pasipriešinti rungtynių pabaigoje jau nesugebėjo ir rungtynes „Dragūnas“ laimėjo rezultatu 36:29.

Darius Talačka (KTU): „Gal ir ne be reikalo mes šitame pusfinalyje esame. Kovoti tikrai galime. „Dragūnas“ yra čempionas, to niekas tikrai nepaneigs, jis yra poros favoritas, to irgi niekas nepaneigs, na, o mes neturime ką prarasti. Sužaidėme neblogas rungtynes, žinoma, kai kuriais momentais galėjome ir geriau, bet nugalėjo geresni. Buvo silpnų vietų ir vienur, ir kitur: tiek metimų nepataikėme, tiek metimų neišmetimas apskritai, gynėmės kaip galėjome. Ar namuose galėsime gintis geriau, pamatysime greitai.“

Artūras Juškėnas („Dragūnas“): „Tikėjausi pergalės, pergalė yra – ir gerai. Čia neturi reikšmės, ar rungtynės laimėtos dvidešimt įvarčių, ar vienu, ar po pratęsimo. Žaidžiame iki dviejų pergalių. Rungtynės klostėsi sunkiai, po įspūdingos pradžios pradėjome vaikiškai klysti ir negalėjome laimėti lengvai, bet galbūt taip geriau. Manau, kad antrose rungtynėse bus sunku. Komplimentai varžovams – jie yra pasiruošę rungtynėms. Jeigu jie sezono pradžioje fiziškai „lūždavo“ po pirmų dvidešimties minučių, tai dabar nieko panašaus – jie išlaikė mūsų pasiūlytą tempą iki rungtynių pabaigos. Manau, kad turime labai rimtai ruoštis trečiadienio rungtynėms.“

„Dragūnas“: Lukas Vanagas 7, Modestas Vaitekūnas, Lukas Juškėnas po 5, Karolis Bliuvas, Benas Butkus, Alain Romeo Eyebe po 4, Laurynas Simonavičius, Gabrielius Virbauskas po 3.

KTU: Karolis Jankauskas 10, Algirdas Lazauskas ir Vilius Juozaitis po 6, Aurimas Balčiūnas 3, Edvinas Balčiūnas 2, Donatas Pocius ir Arminas Stankūnas po 1.

Kaune rungtynės tarp „Granito-Kario“ ir Vilniaus „Šviesos“ klostėsi pagal panašų scenarijų. Šeimininkai startavo spurtu 9:1 ir visas rungtynes varžovų per daug artyn neprisileido. Pirmajame kėlinyje „Šviesa“ strigo tiek puolime, tiek gynyboje ir į pertrauką išėjo turėdama 9 įvarčių deficitą (18:9).

Nors antrajame kėlinyje Vilniaus komandai pavyko nebeleisti varžovams bėgti į priekį, tačiau ženkliau sumažinti savojo atsilikimo „Šviesa“ taip ir neįstengė. Rungtynės baigėsi 32:26 Kauno ekipos pergale.

Abiejuose pusfinaliuose antrosios serijų rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį.

Valdas Drabavičius („Šviesa“): „Žinojome kaip varžovai žais, tačiau tai nepadėjo. Klydome lygiose vietose, padarėm vien per pirmą kėlinį gal 7 žingsnius. Galbūt esame nepakankamai gerai pasiruošę fiziškai. Dabar bandysim ieškot kaip pakeist savąjį žaidimą ir lygint seriją namuose.“

Valdemaras Novickis („Granitas-Karys“): „Sužaidėm geras rungtynes. Žaidėjai buvo užsivedę ir vykdė viską, ką buvom suplanavę. Galbūt rungtynių pabaigoje kiek per daug atsipalaidavome ir leidome varžovams priartėti.“

„Granitas-Karys“: Mindaugas Urbonas 12, Modestas Štarolis 9, Vaidas Drevinskas 5, Tadas Bučinskas 3, Karolis Grigas 2, Manvydas Lazauskas 1.

VHC „Šviesa“: Valdas Drabavičius 12, Tomas Bernatavičius, Tadas Tumosas, Tadas Rasakevičius po 4, Karolis Antanavičius, Artūras Švilpa po 1.