2020 05 31

Į Tokijo žaidynes nusitaikęs R.Račinskas iškovojo Baltijos šalių čempionato auksą

Savaitgalį Lietuvos olimpinio sporto centro šaudykloje Vilniuje labai sudėtingomis oro sąlygomis pučiant stipriam gūsingam vėjui ir lyjant lietui vyko šaudymo į skraidančius taikinius Baltijos šalių čempionatas, kuriame varžėsi stipriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkai.
Ronaldas Račinskas
Ronaldas Račinskas / Organizatorių nuotr.

Geriausiai iš Lietuvos atstovų varžybose pasirodė atrankai dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes besirengiantis Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas vilnietis Ronaldas Račinskas.

Jis pademonstravo sportinį charakterį ir nugalėjo visus varžovus apvalioje aikštelėje (SKEET). Nugalėtojo rezultatas 108 pataikymų iš 125 galimų kvalifikacinėse varžybose ir 52 pataikymai iš 60 finale, kuriame varžėsi šeši geriausiai kvalifikacijoje pasirodę sportininkai.

Nuo nugalėtojo finale trimis taškais atsiliko ir antrą vietą iškovojo kvalifikacinių varžybų nugalėtojas Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 14 vietą iškovojęs Latvijos atstovas Dainis Upelniekas (117 iš 125 kvalifikacijoje, ir 49 iš 60 finale).

Bronza atiteko Estijos atstovui Tonu Tammistui (113 iš 125 kvalifikacijoje ir 39 iš 50 finale).

Tranšėjinėje aikštelėje (TRAP) nugalėjo estas Andresas Kullas (112 iš 125 kvalifikacijoje ir 42 iš 50 finale). Sidabras atiteko marijampoliečiui Ryčiui Sventickui (99 iš 125 kvalifikacijoje ir 38 iš 50 finale). Trečią vietą iškovojo Latvijos atstovas Atis Veveris (93 iš 125 kvalifikacijoje ir 29 iš 40 finale).