Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 26d. 16:04

Italijos sportininkai per plauką išvengė rusų likimo Tokijo olimpinėse žaidynėse

Tokijo žaidynių dalyviams bus privalomi koronaviruso testai
„Scanpix“ nuotr. / Tokijo žaidynių dalyviams bus privalomi koronaviruso testai

Italijos sportininkai per plauką išvengė rusų likimo Tokijo olimpinėse žaidynėse. Italijos delegacijai grėsė netekti galimybės žaidynėse dalyvauti su savo šalies vėliava ir nacionaliniu himnu. Tokiomis griežtomis sankcijomis Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) grasino už valdžios kišimąsi į Italijos nacionalinio olimpinio komiteto (CONI) veiklą.

Situaciją Italijos vyriausybė turėjo išspręsti iki sausio 27 dieną vyksiančio IOC Vykdomojo komiteto posėdžio. To nepadarius Vykdomojo komiteto nariai būtų sprendę dėl sankcijų taikymo.

Italijos vyriausybė antradienį skubos tvarka patvirtino dekretą, kuriuo užtikrino šalies nacionalinio olimpinio komiteto autonomiją ir išgelbėjo CONI nuo griežto IOC verdikto. Šis dekretas – vienas paskutiniųjų antradienį atsistatydinusio ministro pirmininko Giuseppe Conte sprendimų.

Kai tik Italijos vyriausybės dekretas buvo patvirtintas, CONI prezidentas Giovanni Malago nedelsiant apie tai pranešė IOC prezidentui Thomui Bachui.

Ginčas su IOC prasidėjo po to, kai Italijos vyriausybė 2018-aisiais patvirtino sporto įstatymą, kuriuo buvo įkurta vyriausybės kontroliuojama organizacija, skirstanti sporto lėšas. Šią veiklą anksčiau vykdė CONI.

Nauja organizacija „Sportas ir sveikata“ gerokai sumažino nacionalinio olimpinio komiteto vaidmenį Italijos sporte. Priėmus įstatymą CONI pareigose liko viena atsakomybė – koordinuoti pasirengimą olimpinėms žaidynėms.

IOC išreiškė susirūpinimą, kad toks vyriausybės sprendimas sumažino CONI reikšmę Italijos sporte ir reiškia tiesioginį kišimąsi į nacionalinio olimpinio komiteto veiklą. Tai griežtai draudžia Olimpinė chartija. Be to, IOC suabejojo, ar esant tokiai situacijai CONI pavyks išlaikyti autonomiją.

Praėjusių metų rugsėjį IOC prezidentas T.Bachas perspėjo, kad IOC – labai susirūpinęs situacija, kurioje atsidūrė CONI.

„Valdžios atstovai buvo perspėti atsižvelgti į sportininkų interesus ir nedelsiant imtis veiksmų. Ši situacija tęsiasi jau dvejus metus ir neigiamai paveikė Italijos olimpinės rinktinės pasiruošimą tiek Tokijo, tiek 2022 metų Pekino žiemos žaidynėms“, – sakė IOC atstovas.

Šalies vėliavos ir himno draudimas Tokijo olimpinėse žaidynėse Italiją būtų sugretinęs su dar griežčiau už šiukščius dopingo pažeidimus nubausta Rusija.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis. Tai bus 28-osios žaidynės Italijai. 2016-aisiais Rio de Žaneire Italijos sportininkai iškovojo 8 aukso, 12 sidabro ir 8 bronzos medalius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką