2014 05 21

Jaunasis fechtuotojas Rokas Jukna Krokuvoje pasipuošė sidabru

Krokuvoje (Lenkija) vykusiame jaunių ir jaunučių fechtavimosi turnyre puikiai pasirodė Rokas Jukna, laimėjęs sidabro medalį špagininkų varžybose.
Rokas Jukna atakuoja
Temos: 2 Rokas Fechtavimas

Varžybų pradžia didelių pergalių nežadėjo – kovojant pogrupiuose R. Jukna įveikė tris varžovus iš septynių ir buvo 29-as tarp 48-ių atkrintamųjų varžybų dalyvių. Tačiau kovose iki 15 dūrių R. Jukna parodė, jog yra stipresnis už daugelį jaunųjų lenkų špagininkų.

Pirmoje atkrintamųjų varžybų kovoje lietuvis 15:6 lengvai įveikė Elliotą Harrisoną, antroje – 15:10 nugalėjo Sebastianą Hauderį, aštuntfinalyje 15:11 įrodė savo pranašumą prieš Sebastianą Smieją, ketvirtfinalyje 15:3 nepaliko vilčių Bartlomiejui Zbieradui, pusfinalyje 15:8 nugalėjo Maciejų Bialasą ir tik finale vos vienu dūriu – 14:15 – nusileido Karoliui Mentaliui.

Dominykas Bartaška, nors pogrupyje pasirodė kiek geriau – pelnė 4 pergales iš 6 įmanomų, tačiau suklupo antrajame atkrintamųjų varžybų rate. Jis 10:15 turėjo pripažinti Aleksanderio Siudako pranašumą ir, aplenkęs porą dešimčių varžovų, buvo 21-as.