2010 11 13

Jaunieji Lietuvos regbininkai iškovojo Europos čempionato auksą

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) regbio rinktinė keturių komandų finaliniame Europos čempionato turnyre rezultatu 11–15, palaužė šeimininkus vengrus ir pirmą kartą Lietuvos regbio istorijoje tapo Europos čempionais.
Lietuvos regbio rezultatai išties džiuginantys
Lietuvos regbio rezultatai išties džiuginantys / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos regbio ateitis, regis, bus labai šviesi. Puikius rezultatus kelerius metus demonstravusi Lietuvos regbio rinktinė turės pamainą. Šeštadienį Vengrijoje jaunieji Lietuvos regbininkai finale įveikė šeimininkę Vengrijos komandą.

Pirmuosius 7 taškus lietuviams pelnė V.Blaškys. Vengrai žaidė labai grubiai, tačiau lietuviai puikiai išnaudojo visas progas ir realizavo priešininkų baudas. Pirmąjį kėlinį Lietuva laimėjo rezultatu 15:6.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai sušvelnino rezultatą, tačiau iš aikštės su neštuvais buvo išnestas vienas jų žaidėjų. Toks pats likimas netrukus ištiko ir Lietuvos žaidėją J. Sutkų. Antroje rungtynių dalyje lietuviams taškų pelnyti nepavyko, tačiau jie išsaugojo persvarą ir tapo čempionais.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Šveicarijos komanda 33:6 įveikė Ukrainos regbininkus.

Lietuvos jaunimo rinktinė, kurią treniruoja Vytautas Kalinauskas, rugpjūčio mėnesį laimėjo atrankos grupės turnyrą Bosnijoje ir Hercegovinoje ir iškovojo vienintelį kelialapį į finalo ketverto varžybas.