2010 03 01

Kanados ledo ritulininkai – olimpiniai čempionai (nuotraukos)

Sekmadienį XXI žiemos olimpinių žaidynių paskutiniuosius aukso medalius iškovojo Kanados ledo ritulio rinktinė. Vyrų turnyro finale Kanados ledo ritulininkai per pratęsimą 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) įveikė JAV komandą.
Dar vienas aukso medalis - Kandados ledo rituluio rinktinei
Dar vienas aukso medalis – Kanados ledo ritulio rinktinei. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pergalingą įvartį aštuntą pratęsimo minutę įmušė Sidney Crosby (67:40). Žaidynių šeimininkai pirmavo 2:0 po tikslių Jonathano Toewso (12:50) ir Corey Perry'o (27:13) smūgių, tačiau dar antrame kėlinyje Ryanas Kesleris (32:44) sušvelnino rezultatą, o iki trečio kėlinio pabaigos likus vos 25 sekundėms Zachas Parise'as (59:35) išlygino rezultatą 2:2.

Po aštuonerių metų kanadiečiai aštuntą kartą žaidynių istorijoje laimėjo ledo ritulio turnyrą, o JAV ledo ritulininkai vienintelį kartą triumfavo prieš 30 metų – 1980-aisiais.

Vankuverio olimpinių žaidynių bronza atiteko Suomijos rinktinei. Prieš ketverius metus Turine pagrindiniame finale žaidę Suomijos ledo ritulininkai šeštadienį dvikovoje dėl trečios vietos tik sėkmingai sužaidę ketvirtą kėlinį 5:3 (1:0, 0:3, 4:0) įveikė pirmą kartą tarp keturių pajėgiausių olimpinio turnyro komandų patekusią Slovakijos ekipą.

Turino žaidynių čempionė Švedijos komanda, kaip ir planetos čempionė Rusijos rinktinė, Vankuveryje suklupo jau ketvirtfinalyje. Beje, Rusijos ledo ritulininkams griuvus Sovietų Sąjungai  (nuo 1992 metų) nė karto nepavyko laimėti olimpinių žaidynių aukso.