2010 03 01

Kanados olimpiečiai pirmą kartą nugalėjo žiemos žaidynių komandų rikiuotėje

Sekmadienį Kanados mieste Vankuveryje baigėsi šešiolika dienų trukusios XXI žiemos olimpinėse žaidynės. Bendrojoje komandų įskaitoje nugalėtoja pirmą kartą žaidynių istorijoje tapo Kanados rinktinė.
Kanadiečiai Vankuverio olimpinėse žaidynėse iškovojo jau 13 aukso medalių
Kanadiečiai Vankuverio olimpinėse žaidynėse iškovojo 14 aukso medalių. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Žiema Kanada

Žaidynių šeimininkai iškovojo 14 aukso, 7 sidabro bei 5 bronzos apdovanojimus ir net 4 aukščiausios prabos medaliais aplenkė antroje vietoje likusius Turino olimpiados lyderius Vokietijos atletus, kurių sąskaitoje yra 10 aukso, 13 sidabro bei 7 bronzos apdovanojimai.

Iki šiol komandų rikiuotėje Kanados sportininkai aukščiausiai – į trečią poziciją – buvo pakilę 1932 metais.

Vieną sidabro medalį sekmadienį iškovojusi JAV komanda liko trečia. Tiesa, JAV sportininkai iškovojo daugiausia Vankuverio olimpiados medalių – 37 (9 aukso, 15 sidabro ir 13 bronzos). Ketvirtą vietą užėmusių Norvegijos (23) atletų sąskaitoje – 8 aukso, 8 sidabro bei 6 bronzos olimpiniai medaliai.

Prasčiau, nei planuota, pasirodžiusi Rusija (15 – 3,5,7) lieko tik vienuoliktoje pozicijoje, du sidabro medalius iškovojusi Latvija užėmė 23-ią poziciją, o vieną sidabro apdovanojimą pelniusi Estija su Kazachstanu pasidalijo 25-ą vietą.

86 žiemos olimpinių žaidynių Kanadoje medalių komplektai atiteko 26 šalių sportininkams (vieta, komanda, auksas, sidabras, bronza, iš viso pelnyta medalių)