2017 10 01 /17:52

Kova dėl medalių pasaulio irklavimo čempionate nepavyko: abu Lietuvos duetai liko ketvirti

Paskutinę 2017 metų pasaulio irklavimo čempionato Sarasotoje, JAV, dieną Lietuvos įguloms nepavyko iškovoti medalių.
Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis
Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis / Rimantas Navickas/RGBpictures nuotr.

Vyrų porinių dviviečių valčių finale Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 12,58 sek. ir liko ketvirti.

Antroje distancijos dalyje lietuviai padidino tempą ir priartėjo prie tuo metu trečioje pozicijoje buvusių lenkų, tačiau šie sureagavo ir atitrūko, pakildami netgi į antrą vietą.

Pasaulio čempionais tapo Naujosios Zelandijos atstovai Johnas Storey ir Christopheris Harrisas (6 min. 10,07 sek.).

Sidabrą iškovojo lenkai Miroslawas Zietarskis ir Mateuszas Biskupas (6 min. 10,66 sek.), treti liko italai Filippo Mondelli ir Luca Rambaldi (6 min. 11,33 sek.).

Virgaudo Leknicko nuotr./Ieva Adomavičiūtė ir Milda Valčiukaitė

Moterų porinių dviviečių finale Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė, sugaišusios 6 min. ir 51,3 sek., taip pat užėmė 4-ą vietą.

Triumfavo aiškiomis šios rungties favoritėmis vadintos Naujosios Zelandijos atstovės Brooke Donoghue ir Olivia Loe (6 min. 45,08 sek.).

Antrą vietą užėmė amerikietės Ellen Tomek ir Meghan O'Leary (6 min. 46,57 sek.), trečią – australės Madeleine Edmunds ir Olympia Aldersey (6 min. 49,76 sek.).

M.Valčiukaitės ir I.Adomavičiūtės galimybės kovoti dėl medalių buvo vertinamos atsargiai. Atsikūręs duetas šiemet startavo tik vieneriose elitinėse varžybose – Pasaulio taurės III etape – ir užėmė 5-ąją vietą.

Pusfinalyje Lietuvos komandos laikas taip pat buvo ketvirtas, greičiau už ją irklavo tos pačios Naujosios Zelandijos, Australijos ir JAV ekipos.

Rimantas Navickas/RGB pictures nuotr./Augusto Navicko B finalo plaukimas

Augustas Navickas neįgaliųjų vienviečių valčių B finale distanciją įveikė per 10 min. 53,79 sek. ir atplaukė trečias. Galutinėje įskaitoje užėmė 9-ą vietą.