2017 06 17 /22:00

Rankinio svajonė neišsipildė – Lietuva neprilygo galingai Norvegijos rinktinei

Lietuvos rankinio rinktinė Osle pralaimėjo lemiamas rungtynes atrankoje į 2018 metų Europos čempionatą. Lietuvos rinktinei reikėjo bent lygiųjų su pasaulio vicečempione Norvegija, tačiau pasiekti teigiamo rezultato nepavyko – 20:30 (10:15).
Aidenas Malašinskas
Aidenas Malašinskas / K.Bakūno nuotr.

Lietuviai šeimininkams prilygo tik pirmąsias dešimt minučių, po kurių rezultatas buvo lygus (5:5). Po to norvegai laimėjo beveik devynių minučių atkarpą 4:0, įgijo aiškią persvarą ir rezultatas daugiau lygus nebuvo.

Antroje pirmojo kėlinio pusėje lietuviai atrodė labai sutrikę, kai neįmetė kelių šimtaprocentinių įvarčių. Atrodė, kad norvegų vartininkas traukė lietuvių mestus kamuolius lyg magnetas. Pirmajame kėlinyje Norvegija realizavo net 68 proc. savo metimų, o Lietuvos rankininkai – tik 43 proc.

Optimizmo įkvėpė antrojo kėlinio pradžia, kai lietuvių vartininkas G.Morkūnas atrėmė tris iš eilės varžovų metimus ir Lietuva spurtavo 3:0 (15:12). Vis dėlto norvegai netrukus susiėmė, padidino persvarą iki šešių įvarčių (19:13) ir susigrąžino pasitikėjimą savimi.

Lietuvos rinktinę ypač žudė greitos Norvegijos rinktinės atakos. Gintis poziciniame žaidime lietuviams sekėsi, tačiau kai tik nepavykdavo užpulti, norvegai žaibiškai atsidurdavo prie mūsiškių vartų ir pelnydavo gana lengvus įvarčius. Rungtynių pabaigoje vienu metu Norvegija jau pirmavo 11 įvarčių skirtumu (29:18).

Mačą šeimininkai baigė pataikę 64 procentus metimų, o lietuviai – tik 43 procentus.

Norvegija: S.Sagosenas ir B.H.Myrholas po 5, K.Bjornsenas ir M.Joendalas po 4, E.L.Hansenas ir M.Soendenaa po 3.

Lietuva: A.Malašinskas ir J.Truchanovičius po 5, G.Babarskas ir M.Dumčius po 3, A.Strazdas, B.Petreikis, S.Plėta ir M.Starolis po 1.

Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč. Tšk.
1. Norvegija 6 4 0 2 +33 8
2. Prancūzija 5 4 0 1 +16 8
3. Lietuva 6 3 0 3 -16 6
4. Belgija 5 0 0 5 -35 0

7-oje atrankos grupėje lietuviai abukart nugalėjo Belgijos rinktinę (33:19 ir 33:28), kartą įveikė Norvegiją namuose (32:29) bei buvo labai arti didžiulės sensacijos, kai vos vienu įvarčiu trečiadienį namie nusileido Prancūzijai (25:26).

Labiausiai mūsų rinktinei nepasisekė pirmose rungtynėse išvykoje su Prancūzija (20:37), o šeštadienio pralaimėjimas norvegams buvo antras pagal didžiausią skirtumą.

Lietuva atranką baigė trečioje grupės vietoje be galimybės patekti į Europos čempionatą kaip geriausia trečioji komanda. Vienintelį kartą Lietuvos rankininkai Senojo žemyno pirmenybėse žaidė 1998 metais ir buvo devinti.

2020 metais Europos čempionatas išsiplės nuo 16 iki 24 komandų, tad patekti į turnyrą kur kas didesnius šansus turės ir Lietuvos rinktinė.

Antrasis kėlinys: Norvegija – Lietuva

59 min. Gražų įvartį įmetė A.Malašinskas – 29:20.

56 min. Norvegai ramiai laukė mačo pabaigos, A.Malašinskas prametė 7 metrų baudinį – 28:18.

50 min. Imtynių veiksmais gynyboje žaidęs demonstravęs L.Simėnas dviem minutėms pasodintas ant suolo. Norvegai iškart pelnė įvartį – 25:18.

49 min. Pagaliau pavyko surengti greitą ataką, pasibaigusia J.Truchanovičiaus penktuoju įvarčiu – 24:18.

48 min. Per tris minutes norvegai pelnė tik vieną įvartį, bet mūsiškiai – nė vieno. 24:17.

45 min. G.Babarskas pelnė trečiąjį įvartį. Pagaliau pavyko apsiginti ir šiek tiek sumažinti skirtumą – 23:17

44 min. A.Malašinskas realizavo trečiąjį 7 metrų baudinį – 22:15. Norvegai ir vėl atsakė įvarčiu, lietuviai nesėkmingai išnaudojo daugumą (2:2).

43 min. Gražiu prasiveržimu norvegas pelnė įvartį, nors šeimininkai žaidė be vieno rankininko – 22:14.

K.Bakūno nuotr./Aidenas Malašinskas

42 min. Pirmą kartą šiose rungtynėse 2 minutėms pašalintas norvegas. G.Babarskas pelnė įvartį.

41 min. S.Plėta antrą kartą rungtynėse neišnaudojo šimtaprocentinės progos pusiau krašte. Tai kainavo labai svarbius įvarčius, po dviejų klaidų ir greitų norvegų atakų persvara jau 8 įvarčiai – 21:13.

38 min. Norvegų persvara antrą kartą rungtynėse pasiekė šešių įvarčių ribą – 19:13. A.Juškėnas prašė minutės pertraukėlės.

37 min. Pirmasis A.Strazdo įvartis po netaiklaus komandos draugo metimo, tačiau kone identišką ataką surengė ir šeimininkai – 18:13.

35 min. Sėkmė išseko. Du greiti norvegų įvarčiai ir persvara vėl padidėjo – 17:12.

34 min. Mūsų vartininkas G.Morkūnas kėlinį pradėjo trimis iš eilės atmuštais kamuoliais. Pirmasis norvegų įvartis kėlinyje krito greitoje atakoje – 16:12.

32 min. Labai gražus B.Petreiko įvartis į vartų devyniukę pratęsė puikią kėlinio pradžią – 15:12.

31 min. Fantastiškas vartininko G.Morkūno žaidimas išgelbėjo lietuvius nuo įvarčio pirmoje atakoje. Netrukus J.Truchanovičius pelnė ketvirtąjį savo įvartį – 15:11.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Artūras Juškėnas

Pirmasis kėlinys: Norvegija – Lietuva 15:10

Pirmajame kėlinyje norvegai pataikė 68 proc. savo metimų, o lietuviai – tik 43 proc. Ne gana to, tris kartus mūsų rankininkai gavo dviejų minučių baudas.

30 min. Dar vienas pašalinimas. Už tyčinį žaidimą koja 2 minutėms sėdo A.Malašinskas. 45 sek. lietuviai turėjo žaisti 4 prieš 6. Prieš pat pertrauką norvegai padidino skirtumą iki 15:9, tačiau paskutinę kėlinio sekundę įmetė L.Palevičius – 15:10.

K.Bakūno nuotr./Jonas Trachunovičius

29 min. Dviems minutėms pasodintas M.Urbonas. Žaidžiant mažumoje pavyko įvartį pelnyti L.Palevičiui – 14:9.

28 min. Pirmoji norvegų minutės pertraukėlė prašyta jiems pirmaujant keturiais įvarčiais. Šeimininkai iškart po pasitarimo pelnė įvartį, apsigynė ir greitoje atakoje žaibiškai įmetė dar kartą. Persvara padidėjo iki šešių – 14:8.

24 min. Norvegų vartininkas užkirto kelią jau 8 lietuvių metimams. Po dar vieno nesėkmingo bandymo šeimininkų persvara išaugo iki rekordinės – 12:7.

22 min. Trečiasis J.Truchanovičiaus įvartis rungtynėse, tačiau gintis ir toliau nesisekė – 11:7.

20 min. Dar viena greita norvegų ataka po klaidos perduodant kamuolį G.Cibulskiui – 10:6.

19 min. Lietuvių sausra tęsėsi. Ant sparnų žaidęs norvegų vartininkas traukė visus lietuvių metimus, o puolime lietuviams gintis nesisekė – 9:5. Po minutės pertraukėlės pagaliau įmetė J.Truchanovičius – 9:6.

18 min. Po klaidos pasibaigusios mūsiškių atakos norvegai parodė savo garsųjį greitą puolimą – 8:5.

17 min. Po ilgokos abiejų komandų sausros užsitęsusioje norvegų atakoje įkrito sudėtingas metimas ir norvegai pirmą kartą įgijo dviejų įvarčių persvarą – 7:5.

12 min. Teisėjas skyrė antrąjį baudinį ir į mūsų vartus, kurį šeimininkai realizavo ir vėl buvo priekyje – 6:5.

10 min. Antrasis 7 m baudinys mūsų naudai – A.Malašinskas ir vėl taiklus. 5:5.

9 min. Mūsų rinktinės lyderį labai kietai stabdę norvegai netrukus išsiveržė į priekį 5:4. Pirmojo kėlinio pusėje lietuviai pataikė tik kas antrą metimą, norvegai – 5 iš 7.

8 min. Po pirmojo sėkmingo J.truchanovičiaus metimo šeimininkams teko vėl lyginti rezultatą – 4:4.

6 min. Norvego metimas nuo 7 metrų žymos skriejo į skersinį, tačiau jis pats sugavo kamuolį ir pelnė įvartį. Lietuviams rezultatyviai neužpuolus varžovai išlygino rezultatą – 3:3.

4 min. Pirmąjį įvartį pelnė ir norvegai, tačiau rezultatyviu metimu atsakė M.Dumčius – 1:3.

2 min. Pirmoji lietuvių ataka buvo rezultatyvi – įvartį pelnė lyderis A.Malašinskas. Lietuviai apsigynė, uždirbo 7 metrų baudinį, kurį realizavo irgi A.Malašinskas – 0:2.