2013 08 28

Lietuviai buvo toli nuo orientavimosi kalnų dviračiais pasaulio čempionato medalių

Estijoje, Rakvere miesto apylinkėse, antrą dieną vyksta orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio čempionatas. Šiandien sportininkai varžėsi vidutinėje trasoje.
Lietuvos orientacininkams kalnų dviračiais kol kas nesiseka pasaulio čempionate
Lietuvos orientacininkams kalnų dviračiais kol kas nesiseka pasaulio čempionate / Donato Lazausko nuotr.
Temos: 2 Lietuviai Medalis

Aukščiausią iš lietuvių 23 vietą užėmė Ramunė Arlauskienė, nuo nugalėtojos atsilikusi 6 min. 56 sek. (46 min. 27 sek.). Nuo komandos draugės atsilikusi 6 sek. Karolina Mickevičiūtė užėmė 24 vietą (46 min. 33 sek.). Asta Šimkonienė užėmė 27 vietą (47min. 33 sek.), Renata Paulauskienė – 37 vietą (51 min. 15 min.), Vaida Reinartaitė – 45 vietą (53 min. 44 sek.), Roma Puišienė – 56 vietą (1 val. 1 min. 35 sek.).

Moterų grupėje startavo 61 sportininkė, turėjusios įveikti 8,7 kilometro su 18 kontroliniu punktų trasą. Aukso medalį iškovojo suomė Marika Hara, trasoje užtrukusi 39 min. 31 sek. Antrąją vietą užėmė britė Emily Benham, nugalėtojai pralaimėjusi 33 sek. Trečiąja liko suomė Susanna Laurila, nugalėtojai pralaimėjusi 1 min. 58 sek.

Kaip ir vakar vykusiose sprinto varžybose, nugalėtoju vyrų grupėje, tapo estas Tonis Ermas, distancijoje užtrukęs 47 min. 41 sek. Antrąją vietą užėmė rusas Antonas Foliforovas, nugalėtojui pralaimėjęs 5 sek. Trečioji vieta atiteko suomiui Samuli Saarelai, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 12 sek.

Aukščiausią vietą iš šešių startavusių lietuvių užėmė Petras Andrašiūnas – 26 vieta (52 min. 53 min). Jonas Maišelis užėmė 31 vietą (53 min. 29 sek.), Regimantas Kavaliauskas – 52 vietą (56 min. 4 sek.), Egidijus Pilybas – 69 vietą ( 1 val. 7 sek.), Julius Juodišius – 82 vietą (1 val. 11 min. 41 min.), o Šarūnas Dmukauskas buvo diskvalifikuotas.

Vyrų grupėje startavo 93 sportininkai, turėję įveikti 11,4 kilometro ilgio su 24 kontroliniais punktais trasą.

Jaunimo vaikinų grupėje iš Lietuvos atstovų geriausiai pasirodė Vytenis Miliūnas, užėmęs 23 vietą (47 min. 17 sek.). Aidas Žigilėjus užėmė 38 vietą (50 min. 39 sek.), o Dominykas Būta – 55 vietą (1 val. 42 sek.). Vaikinų grupėje kaip ir vakar nugalėjo prancūzas Cedricas Beillas, trasoje užtrukęs 40 min. 50 sek. Sidabro medalį iškovojo čekas Vojtechas Ludvikas, nuo nugalėtojo atsilikęs 22 sek. Trečiąją vietą užėmė švedas Oskaras Sandbergas, nugalėtojui pralaimėjęs 39 sek. Sprinto distancijoje varžėsi 63 vaikinai, turėję įveikti 9,4 kilometro ilgio trasą su 19 kontrolinių punktų.

Jaunimo merginų grupėje nugalėtoja tapo Svetlana Poverina iš Rusijos (32 min. 49 sek.). Antrąją vietą užėmė suomė Henna Saarinen, nugalėtojai pralaimėjusi 3 min. 37 sek. Trečiąją vietą užėmė suomė Ruska Saarela, nuo nugalėtojos atsilikusi 3 min. 41 sek.

Lietuvė Viktorija Michnovič užėmė 14 vietą, nugalėtojai pralaimėjusi 10 min. 34 sek. Algirda Zaliauskaitė užėmė 16 vietą (44 min. 32 sek.). Patricija Babrauskaitė – 20 vietą (46 min. 28 sek.), Milda Dautartaitė – 31 vietą (53 min. 33 sek.). Sprinto distancijoje varžėsi 33 merginos, turėjusios įveikti 7,2 kilometro ilgio trasą su 15 kontrolinių punktų.

Rytoj čempionate bus poilsio diena, o varžybos tęsis penktadienį estafetėmis.