2014 08 05

Lietuvos buriuotojai liko per plauką nuo pasaulio čempionų titulo

Tik antrąjį kartą pasaulio dviviečių monotipų „RS Feva“ klasėje dalyvaujantiems jauniesiems Lietuvos buriuotojams labai nedaug trūko, kad laimėtų bronzinius medalius. Aplenkę beveik 180 sportininkų Simonas Jeršovas ir Gabrielė Petraitytė iškovojo ketvirtąją vietą.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Buriavimas

Prancūzijos Karnako mieste, viename geriausių Europos jachtklubų, visą savaitę vyko jaunimo iki 17 metų pasaulio „RS Feva“ dviviečių jachtų čempionatas. Jame dalyvavo net 184 sportininkai iš aštuoniolikos šalių – tarp jų Honkongas, Argentina, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada.

Lietuvai atstovavo keturios įgulos. Trys iš jų buvo Nacionalinės buriavimo akademijos auklėtiniai. Tai – S. Jeršovas ir G. Petraitytė, Paulius Vinkevičius ir Daumantė Petraitytė, Skomantas Stralkauskas ir Albertas Valečka. Merginų įgula – Kotryna Kašėtaitė ir Barbora Bernatonytė priklauso Trakų buriuotojų klubui.

Jaunieji sportininkai varžėsi Biskajos įlankoje. Po šešių kvalifikacinių plaukimų S. Jeršovas ir ir G. Petraitytė užėmė 9-ą vietą ir pateko į pačių stipriausių sportininkų auksinį laivyną. Merginų įgula liko sidabriniame laivyne, o kitos dvi įgulos turėjo tenkintis plaukimu tarp bronzinio laivyno jachtų.

Finale buvo aštuoni plaukimai, kurie pareikalavo didelės sportininkų ištvermės. Oro sąlygos buriuotojams buvo palankios – dominavo vidutinio stiprumo vėjas, vieną dieną teko pakovoti su gūsingu iki 12 m/s stiprumo vėju ir bangomis. Pirmieji finaliniai plaukimai S. Jeršovui ir G. Petraitytei buvo sudėtingi, nes auksiniame laivyne varžėsi itin stiprūs priešininkai. Menkiausia klaida starte nulemdavo žemesnę vietą finišuojant. Po pirmosios finalinių plaukimų dienos lietuvių įgula buvo 14-oje vietoje, todėl buvo tikimasi patekti bent į geriausiųjų dešimtuką. Tačiau antrąją dieną buriuotojai jau buvo apsipratę su sąlygomis.

Tai netikėtinas pasiekimas. Jaunimas dar tik antrą sezoną dalyvauja tarptautinėse „RS Feva“ varžybose, o jau iškovoja labai aukštas vietas

Visus plaukimus jie finišavo tarp dešimties geriausių sportininkų. Po sėkmingos dienos jaunieji sportininkai bendroje įskaitoje pateko tarp dešimties geriausių buriuotojų ir užėmė devintą vietą. Paskutinę finalinių plaukimų dieną Lietuvos buriuotojai nustebino net patys save. Pasitikėdami savo jėgomis ir įveikę priešstartinį jaudulį jaunieji buriuotojai parodė viską, ką sugeba. S. Jeršovas ir G. Petraitytė paskutiniuose plaukimuose finišavo antri ir treti. Bendroje įskaitoje jie aplenkė stiprius priešininkus estus ir iškovojo ketvirtąją vietą pasaulio „RS Feva“ čempionate. Ant aukščiausių apdovanojimų pakylos lipo britai – Harvey Martin ir Bobby Hewit (pirma vieta), bei Piers Nicholls ir Freddie Peters (antra vieta). Bronzą iškovojo čekai Nikol Stankova ir Vaclav Brabec.

„Tai netikėtinas pasiekimas. Jaunimas dar tik antrą sezoną dalyvauja tarptautinėse “RS Feva„ varžybose, o jau iškovoja labai aukštas vietas“, – džiaugėsi Nacionalinės buriavimo akademijos vadovas Darius Gerasimavičius.

Merginos K.Kašėtaitė ir B.Bernatonytė, plaukusios sidabriniame laivyne, taip pat stebino gerais rezultatais. Ketvirtame ir penktame plaukimuose jos finišavo pirmos ir trečios. Tai joms garantavo aukštą 84 vietą bendroje įskaitoje, o merginų įskaitoje jos užėmė 13 vietą.

P.Vinkevičius ir D.Petraitytė užėmė 166-ą vietą, S.Stralkauskas ir A.Valečka – 180-ą vietą.

Nauja sportinių dviviečių monotipų klasė „RS Feva“ Lietuvoje atsirado visai neseniai – vos prieš tris metus į Elektrėnus buvo atgabentas pirmasis laivas. Tai greiti, sportiniai laivai, sparčiai populiarėjantys pasaulyje dėl savo paprastumo, universalumo ir prieinamos kainos.