2018 08 24

Lietuvos dviratininkėms – Europos jaunimo ir jaunių čempionato sidabras!

Eglyje (Šveicarija), Pasauliniame dviračių sporto centre, vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo dviračių treko čempionate penktadienį Lietuvos dviratininkės iškovojo net du sidabro medalius. Senojo žemyno jaunimo sprinto vicečempione tapo Miglė Marozaitė, o jaunių 500 m pavienio starto lenktynių vicečempione – Viktorija Šumskytė.
Viktorija Šumskytė
Viktorija Šumskytė / UEC/Dario Belingheri nuotr.

M.Marozaitė sprinto (12 dalyvių) ketvirtadienį pasiekė pusfinalį, kuriame penktadienį 2-0 įveikė britę Millicent Tanner (4 vieta kvalifikacijoje). Miglė finale 0-2 pralaimėjo italei Miriam Vece. Bronzos medalį pelnė pasaulio keirino čempionė belgė Nicky Degrendele.

Trenerio Dmitrijaus Leopoldo auklėtinė M.Marozaitė tapo kvalifikacijos varžybų nugalėtoja. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 10,913 sek. Miglė iškart pateko į ketvirtfinalį, kuriame 2-0 įveikė lenkę Aleksandrą Tolomanow (8 vieta kvalifikacijoje).

V.Šumskytė, kurią treniruoja Antanas Jakimavičius ir Solveiga Baleišytė, 500 m distanciją įveikė per 35,106 sek. Čempione tapusiai rusei Janai Tyščenko ji pralaimėjo 0,474 sek. Bronzą pelnė kita Rusijos atstovė Ksenija Andrejeva (+0,825 sek.). Arūnė Savičiūtė (+1,254 sek.) tarp 10 dalyvių buvo ketvirta.

Jaunių merginų daugiakovėje (14 dalyvių) Erika Župerkaitė (20 tšk.) užėmė 11-ą vietą. Nugalėjo italė Vittoria Guazzini (138 tšk.).

Jaunių vaikinų daugiakovėje (19 dalyvių) Rokas Gelžinis (-60 tšk.) liko 18-as. Po dviejų ir trijų rungčių jis buvo 12-as. Nugalėjo belgas Fabio van der Bossche (132 tšk.).

Jaunimo merginų grupinėse lenktynėse dėl taškų (24 km; 120 ratų; 12 tarpinių finišų; 16 dalyvių) Kristina Kazlauskaitė nefinišavo. Nugalėjo rusė Diana Klimova.

Medalių lentelėje Lietuvos rinktinė, turinti tris sidabro apdovanojimus, užima 11-ą vietą. Medalius pelnė 16 šalių atstovai.

Pirmadienį jaunių merginų komandų sprinto rungtyje sidabrą iškovojo V.Šumskytė ir A.Savičiūtė.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius