2019 10 13

Lietuvos golbolo rinktinė iškovojo Europos čempionato bronzą!

Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė pasirodymą Europos čempionate baigė bronziniu akordu. Valdo Gecevičiaus treniruojama komanda Vokietijos mieste Rostoke vykstančių Senojo žemyno pirmenybių mažajame finale 8–6 (2-1) palaužė Turkijos nacionalinę ekipą. Mūsų šalies golbolininkai Europos čempionato bronzos medaliais pasipuošė antrą kartą istorijoje.
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė / Parateam.lt nuotr.
Temos: 1 Golbolas

Mažąjį finalą Lietuvos ekipa pradėjo tokiu trejetu: Mantas Brazauskis aikštės centre, Mantas Panovas kairiajame krašte ir Justas Pažarauskas dešiniajame krašte.

Mačas prasidėjo Turkijos rinktinės įvarčiu antrą minutę. Justas Pažarauskas pažeidė taisykles, gavo asmeninę pražangą, o turkai realizavo baudinį ir išsiveržė į priekį. Kėlinio viduryje J. Pažarauskas vė prasižengė, bet šį kartą pats atrėmė turkų baudinį. Antroje pirmo kėlinio dalyje Lietuvos golbolininkai perėmė iniciatyvą. Mantas Panovas rezultatą išlygino, o netrukus ir išvedė savo komandą į priekį (2-1).

Per pertrauką V.Gecevičius atliko keitimą: Justą Pažarauską pakeitė Nerijus Montvydas.

Antro kėlinio pradžioje komandos apsikeitė įvarčiais, bet tada Lietuvos rinktinės gynyba subyrėjo. Turkai pelnė net tris įvarčius be atsako ir išsiveržė į priekį. M.Panovas nerealizavo baudinio bet ištaisė klaidą, pasižymėdamas „iš žaidimo“ ir paliko turkams minimalią persvarą. Turkai gavo galimybę sutvirtinti pozicijas baudiniu, bet atakavo netaikliai. Ir buvo nubausti. Į aikštę sugrąžintas J.Pažarauskas pelnė išlyginamąjį įvartį, M.Panovas „smeigė“ dar du įvarčius ir lietuviai pabėgo. Varžovams pavyko rezultatą sušvelninti, bet finalinė sirena užfiksavo Lietuvos rinktinės pergalę (7-6).

M.Panovas pelnė 5 įvarčius, J.Pažarauskas ir N.Montvydas pasižymėjo po kartą.

„Šis medalis – labai džiaugsmingas. O dar artėjančio gimtadienio proga… Geresnės dovanos man net negali būti. Sakiau chebrai, kad reikės iš vakaro krautis lagaminus, nes vėliau nebus laiko, reikės švęsti“, – juokėsi Lietuvos rinktinės kapitonas M.Zibolis, kuriam pirmadienį sueis 45-eri.

Tai buvo antras Lietuvos ir Turkijos ekipų susitikimas šiame Europos čempionate. A grupės varžybose lietuviai irgi buvo stipresni ir laimėjo rungtynes rezultatu 3-1. Lietuviai skriaudė turkus ir šią vasarą JAV vykusio paralimpinio atrankos turnyro finale, kur irgi šventė pergalę.

„Panašu, kad turkams tampame principiniais varžovais. Kažkaip per dažnai tie mūsų keliai susikerta pastaruoju metu, o mes juos vis skriaudžiame“, – šypsojosi M. Zibolis.

Lietuvos golbolo rinktinė keturis kartus yra tapusi Europos čempione, du kartus iškovojo sidabro medalius ir dukart džiaugėsi bronzos apdovanojimais.

Pasak Lietuvos rinktinės veterano, komanda per daug nesisieloja, kad nepavyko apginti 2017 m. iškovoto Europos čempionų titulo. Esą prieš Rio de Žaneiro paralimpiadą Europoje irgi laimėta bronza.

„Vakar kalbėjomės su komanda ir Mantas Brazauskis priminė, kad kelias į Rio paraliminį auksą buvo lygiai toks pats. 2015-aisiais Seule iškovojome kelialapį, o tais pačiais metais Europoje likome treti. Bet tai nesutrukdė tapti paralimpiniais čempionais. Viskas kartojasi. Tikiuosi, kad ir finišas Tokijuje bus auksinis“, – svarstė M. Zibolis, golbolą žaidžiantis jau 30 metų.

Europos golbolo čempionato finale Rostoke susitinka Ukrainos ir Vokietijos rinktinės. Ukrainos ekipa, patekdama į finalą, užsitikrino kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?