2017 09 30

Lietuvos irkluotojai pasaulio čempionate iškovojo istorinį auksą

Sarasotoje (JAV) vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate – Lietuvos vyrų porinės keturvietės įgulos triumfas.
Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius pasaulio čempionate / Rimantas Navickas/RGBpictures nuotraukos

Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius finale distanciją įveikė per 5 min. 43.10 sek. ir iškovojo auksą.

Lenktynių pradžioje lietuviai nesiveržė į priekį ir įveikus pirmuosius 500 metrų buvo penkti.

Įpusėjus distancijai mūsiškiai pakilo į ketvirtąją vietą ir ėmė kilti vis aukščiau. Netrukus buvo pavyti nuo pirmųjų trasos metrų pirmavę olandai, o konkurenciją mūsų irkluotojams sudarė jau tik britai.

Vis dėlto ir jie, likus iki finišo 200 metrų, ėmė akivaizdžiai pralaimėti kovą dėl aukso medalių. Tad finišą lietuviai pasiekė turėdami komfortabilią persvarą.

Per visą istoriją šioje rungtyje Lietuvos irkluotojai šioje distancijoje niekad nebuvo iškovoję medalių.

Sidabro medalius Sarasotoje iškovojo britų įgula (5:45,03), bronza atiteko Estijai (5:45,32).

Toliau išsirikiavo labai galingai startavę, bet savo padiktuoto tempo atlaikyti nesugebėję olandai (5.45,82), lenkai (5.48,25) ir norvegai (5.48,29).

Stopkadras/Dovydo Nemeravičiaus, Martyno Džiaugio, Rolando Maščinsko ir Aurimo Adomavičiaus finišas

Pasaulio čempionų titulas tapo vyšnia ant nuostabaus Lietuvos porinės keturvietės sezono torto – lietuviai laimėjo visas elitines varžybas, kuriose dalyvavo. Mūsų komanda šį sezoną susišlavė Pasaulio taurės I ir III etapų laimėtojų bei Europos ir pasaulio čempionų titulus.

Sekmadienį pasaulio čempionate dėl apdovanojimų dar kovos abi Lietuvos porinės dvivietės, kurias irkluoja Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė bei Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris.

LIF nuotr./Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius