2011 04 03

Lietuvos ledo ritulininkai pasaulio jaunių čempionate pasidabino bronzos medaliais

Ukrainoje pasibaigusiame pasaulio jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio čempionato II diviziono šešių komandų B grupės turnyre Lietuvos rinktinė laimėjo tris susitikimus iš penkių ir su 9 taškais užėmė trečią vietą.
Lietuvos ledo ritulininkai džiaugiasi pergale.
Lietuvos ledo ritulininkai džiaugiasi pergale. / LLRF nuotr.

Šeštadienį lemiamose rungtynėse dėl vienintelio kelialapio į pirmąjį divizioną jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai 2:6 (0:1, 1:3, 1:2) pralaimėjo visas penkias pergales iškovojusiai ir turnyro nugalėtoja tapusiai Ukrainos (15 tšk.) komandai.

Po įvartį į aikštės šeimininkų vartus įmušė Mauras Baltrukonis (29:40) ir Dominykas Deksnys (43:37).

Nežinia, kaip būtų pakrypusi rungtynių eiga, jei, varžovams pirmaujant 4:2, Danielius Bogdziulas (42:13) būtų realizavęs baudinį.

Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Andrejus Istominas (02:19, 59:41) ir Aleksejus Janiševskis (38:32, 43:49), po vieną – Sevastjanas Karpenko (29:48) bei Pavelas Padakinas (37:32).

Antrą vietą su 11 taškų užėmė Olandijos ekipa, šeštadienį 9:2 (1:0, 3:2, 5:0) sutriuškinusi Belgijos ekipą, kuri patyrė visus penkis pralaimėjimus ir ateinantį sezoną žais tik III divizione.

Mače dėl ketvirtosios vietos Ispanijos rinktinė 4:2 (0:0, 3:0, 1:2) nugalėjo Kinijos bendraamžius.

Galutinė turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ukraina   5 5 0 0 0 51:7  12
2. Olandija  5 3 1 0 1 19:11 11
3. Lietuva   5 3 0 0 2 44:15  9
4. Ispanija  5 2 0 1 2 19:21  7
5. Kinija    5 1 0 0 4 13:47  3
6. Belgija   5 0 0 0 5  8:53  0