2009 04 12

Lietuvos ledo ritulininkus triuškino ir slovėnai

Pasaulio ledo ritulio I diviziono A grupės čempionato antrose rungtynėse sekmadienį Lietuvos ledo ritulininkai triuškinamu rezultatu 2:8 (0:0, 0:4, 2:4) pralaimėjo Slovėnijos nacionalinei komandai.
Pasaulio ledo ritulio I diviziono A grupės čempionate Lietuvos ledo ritulininkai 1:5 pralaimėjo Kazachstano rinktinei.
Lietuvos ledo ritulininkai kol kas nepatyrė pergalės džiaugsmo. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Planetos pirmenybių pradžia Vilniaus „Siemens“ arenoje Lietuvos ledo ritulio rinktinei nebuvo sėkminga. Po skaudaus pralaimėjimo 1:5 turnyro starte šeštadienį turnyro favorite laikomai Kazachstano komandai, lietuviai jau kitą dieną gavo skaudų antausį nuo slovėnų. Tiesa, galimybės iškovoti bent bronzos medalius lietuviai dar neprarado.

Dmitrijaus Medvedevo auklėtiniai visą pirmą kėlinį kaip lygūs kovėsi su svečiais iš Slovėnijos, tačiau antras kėlinys jiems tapo tikru košmaru. Lietuviams nepavyko realizuoti atsiradusių progų, o mūsų šalies vartininkui teko net keturis kartus traukti ritulį iš savų vartų.

Šiek tiek vilties atsirado, kai pačioje trečio kėlinio pradžioje po Dariaus Lelėno perdavimo įvartį pelnė Artūras Katulis, tačiau slovėnai netrukus atsakė į tai pelnydami dar keturis įvarčius. Lietuviams šiose rungtynėse beliko kautis tik dėl garbės. Paguodos įvartį baigiantis dvikovai pelnė Arnoldas Bosas.

Įvarčius Lietuvos rinktinėje pelnė A.Katulis (40:33) ir A.Bosas (56:37). Slovėnams įvarčius pelnė Jakobas Milovanovičius (24:47), Matejus Hočevaras (27:48), Mitja Sivičius (32:46, 46:49), Mitja Robaras (38:42), Davidas Rodmanas (43:24), Tomažas Razingaras (51:39), Andrejus Hebaras (58:40).

Kitose sekmadienio rungtynėse Japonijos rinktinė 7:1 (3:0, 3:1, 1:0) įveikė Australijos ledo ritulininkus, o Kazachstano komanda 6:1 (3:0, 3:1, 0:0) sutriuškino Kroatijos atstovus. Kitas rungtynes lietuviai balandžio 14 dieną žais su Australijos nacionaline komanda.