2010 04 19

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionatą pradėjo triuškinamu pralaimėjimu

Pasaulio ledo ritulio čempionato pirmojo diviziono A grupės varžybų Olandijoje startas nesėkmingai susiklostė Lietuvos rinktinei. Po ilgos ir varginančios kelionės į Olandiją autobusu pirmose turnyro rungtynėse pirmadienį lietuviai 5:12 (0:2, 4:4, 1:6) nusileido Ukrainos komandai.
Lietuvos ledo ritulio rinktinės atsarginių suolas
Lietuvos ledo ritulio rinktinė neatsilaikė prieš ukrainiečių šturmą paskutiniame kėlinyje. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Abi ekipos gana banguotai pradėjo rungtynes, tačiau lietuvių varžovams prireikė vos kelių minučių, kad išnaudotų dėkingą progą. Oleksandras Materuchinas gana lengvai pelnė įvartį (4:35) ir išvedė Ukrainos rinktinę į priekį.

Per kontrataką pabėgę du ukrainiečiai sugebėjo apgauti lietuvių vartininką Artūrą Kuzmičių. Andris Michnovas (14:17) pelnė antrą įvartį mūsų šalies ledo ritulininkų varžovams. Rimanto Sidaravičiaus auklėtiniams nesisekė suregzti tinkamo atsako net turint kiekybinę persvarą.

Egidijus Bauba ir Artūras Katulis gauna po dvi baudos minutes, Ukrainos rinktinė visiškai perima iniciatyvą. Jau antro kėlinio pradžioje ukrainiečiai tiesiog subombardavo A.Kuzmičiaus saugomus vartus. Kone į tuščius vartus ritulį pasiuntė Sergis Varlamovas (21:07), o netrukus individualiu reidu rezultatą padidino Olegas Timčenko (22:00).

Antras kėlinys suteikė vilties

Pyktelėję Lietuvos ledo ritulininkai surengė rezultatyvią kontrataką – po Povilo Verenio perdavimo pirmąį įvartį pelnė Tadas Kumeliauskas (22:25), tačiau ukrainiečiai netrukus padidino savo pranašumą iki 1:5.

Žaisdami penkiese prieš tris lietuviai išnaudojo kiekybinę persvarą – dar kartą pasižymėjo T.Kumeliauskas (25:34). Po jo įvarčio skirtumas kiek aptirpo – 2:5. R.Sidaravičiaus auklėtiniai įsibėgėjo – tapo aktyvesni, vertė dažniau klysti varžovus. Martynas Šlikas po perdavimo atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką ir pelnė trečią įvartį (32:04) – 3:5.

Lietuviai sustoti neketino ir išnaudodami tai, kad varžovai kiek sutriko, pelnė dar vieną įvartį. Trečiąjį įvartį į savo sąskaitą įsirašė T.Kumeliauskas (35:10). Puolė mūsų šalies ledo ritulininkai pagirtinai, tačiau gynyba buvo skylėta – po Konstantino Kasiančiuko įvarčio (36:35) ukrainiečiai atsitiesė – 4:6.

Varžovai – visa galva pranašesni

Po tokios įvarčių krušos abi komandos kiek ramiau pradėjo trečią kėlinį, tačiau įspūdis buvo apgaulingas. Ukrainiečiai tik laukė tinkamos progos. Artiomas Bondarevas (43:10) ir Olegas Šafarenko (44:27) dviem įvarčiais iš eilės padidino skirtumą iki 4:8.

Ukrainos rinktinė sumažino žaidimo tempą. Dovydas Kulevičius (53:20) po lietuvių šturmo vienoje atakoje sugebėjo nuginkluoti varžovų vartininką, tačiau netrukus priešininkai atsakė su kaupu. Po Vadymas Šachraičiuko, K.Kasiančiuko, Romano Salnikovo ir O.Materuchino įvarčių rezultatas tapo triuškinamas – 5:12.

Antradienį, balandžio 20 dieną, Lietuvos rinktinė žais su Austrijos nacionaline komanda.