2020 08 11

Lietuvos orientavimosi sporto čempionate nugalėtoją lėmė vos 2 sekundės

Daugiau negu tūkstantis dalyvių startavo dvi dienas vykusiuose Lietuvos orientavimosi sporto sprinto ir sprinto estafečių čempionatuose. Jauniausiam varžybų dalyviui buvo vos 12, vyriausiam – net 80 metų.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Donatas Lazausko (Orienteering.lt) nuotr.

Telšiuose vykusiame Lietuvos sprinto čempionate dalyvavo 573 sportininkai. Neįtikėtina kova Žemaitijos sostinės centre užvirė vyrų varžybose.

Pirmą kartą karjeroje Lietuvos čempionu sprinto trasoje tapo Algirdas Bartkevičius iš orientavimosi klubo „Šilas“. 4,2 km trasą su 21 kontroliniu punktu nugalėtojas įveikė per 17 min. 5 sek. ir antroje vietoje likusį Joną Vytautą Gvildį iš „OK Medeina“ aplenkė vos 2 sekundėm. Bronzos medalį iškovojo nuo nugalėtojo 18 sek. atsilikęs Vilius Aleliūnas iš „SK Igtisa“.

„Labai džiaugiuosi pergale. Pirmą kartą vyrų elito grupėje sprinto trasoje startavau dar prieš 7 metus ir nuo tada ne kartą bandžiau nugalėti, bet vis kažko pritrūkdavo. Prieš startą jaudinausi dėl treniruočių su sprinto žemėlapiu stokos ir tai jautėsi trasoje. Šis sezonas dėl pandemijos yra kitoks. Tikiuosi, kad viskas bus gerai ir įvyks Lietuvos čempionatas ilgoje trasoje. Orientacininkams tai sunkiausia ir labiausiai prestižinė distancija“, – sakė Lietuvos čempionas.

Moterų varžybose jau trečius metus iš eilės Lietuvos čempionės titulą iškovojo Gabija Ražaitytė iš „SK Igtisa“. Nugalėtoja 3,7 km trasą su 18 kontrolinių punktų įveikė per 17 min. 38 sek. ir įtikinamai aplenkė artimiausias persekiotojas. Sidabrą laimėjo Ugnė Gineikaitė („SM Gaja“), bronzą Kastė Rutkauskaitė („OK Ąžuolas“).

„Man ši pergalė ypatinga, nes pirmą kartą Lietuvos čempione sprinto distancijoje taip pat tapau Telšiuose prieš dešimt metų. Trasoje šiek tiek rizikavau, bet stengiausi bėgti agresyviai. Ne viskas pavyko dėl sprinto praktikos stokos, tačiau išvengiau didelių klaidų ir išlaikiau tempą iki finišo. Norisi pagirti varžybų šeimininkus dėl puikios organizacijos – techniškos trasos, įdomios vietovės, gražios varžybų centrų vietos ir puiki atmosfera“, – pergale džiaugėsi G.Ražaitytė.

Dar vieną Lietuvos čempionato aukso medalį G.Ražaitytė iškovojo mišrių estafečių sprinto varžybose Alsėdžiuose, kur startavo 497 orientacininkai.

„SK Igtisa“ komanda, kuriai kartu su G.Ražaityte atstovavo Elza Kuza, Martynas Tirlikas ir V. Aleliūnas, Lietuvos čempionais tapo jau ketvirtus metus iš eilės. Antrą vietą užėmė „OK Medeina“ komanda Vilija Gvildienė, Marijonas Gipas, J.V.Gvildys ir Teklė Emilija Gvildytė. Trečioje vietoje finišavo „OK Takas / SM Gaja“ ekipa Ugnė Liegutė, Tadas Dementavičius, Paulius Saulėnas ir U. Gineikaitė.

Kitas Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas vyks rugpjūčio 29 d. Kintuose, kur orientacininkai kovos naktinėje trasoje.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius