2012 11 01

Lietuvos rankininkai Europos čempionato atranką pradėjo skaudžia nesėkme prieš prancūzus

Lietuvos rankininkai nesėkmingai pradėjo žygį Europos čempionato atrankos varžybose. Tik kartą finaliniame etape žaidę lietuviai pirmose rungtynėse suklupo prieš Prancūziją.
Rungtynių akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvos rankininkai ketvirtadienį išvykoje žaidė su olimpine ir pasaulio čempione Prancūzija. Mačą rezultatu 27:18 laimėjo šeimininkai. Po pirmojo kėlinio jie turėjo trijų įvarčių persvarą 14:11, bet antrajame kėlinyje perėmė žaidimo gijas į savo rankas ir šventė užtikrintą pergalę.

Lietuviams daugiausia – po 3 įvarčius – pelnė Aidenas Malašinskas ir Augustas Strazdas, o prancūzų gretose išsiskyrė Guillaume Joli (5).

Toje pačioje trečioje atrankos grupėje taip pat varžosi ir Norvegijos bei Turkijos rankininkai.

Norvegai pirmajame mače nepasigailėjo turkų ir sutriuškino juos – 41:23.

Per pirmas atrankos rungtynes lietuviai priversti rungtyniauti be kelių rankininkų. Valdas Novickis gydosi traumą, Aurelijus Sabonis atsisakė žaisti, o Andrius Račkauskas dar vasarą buvo diskvalifikuotas dėl kanapių vartojimo.

Vienintelį kartą Europos čempionate lietuviai žaidė 1998 metais ir tuomet užėmė devintąją vietą.