2015 06 10

Lietuvos rankininkai garbingai priešinosi Danijos žvaigždėms

Lietuvos rankinio rinktinė trečiadienį Kaune vykusiose atrankos į Europos čempionatą rungtynėse Kaune garbingai priešinosi Danijos komandai.
Jonas Trichunovas
Jonas Trichunovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pasibaigus rungtynėms švieslentėje degė skaičiai 25:31, kurie buvo palankūs svečiams. Lietuvos rinktinė sėkmingai rungtyniavo pirmąsias dešimt minučių, po kurių rezultatas buvo lygus 6:6. Tačiau tuomet danai pagerino savo gynybą bei toliau sėkmingai atakuodami lietuvių vartus susikrovė saugią persvarą 16-10. Panašus skirtumas tarp komandų vyravo visą likusį pirmąjį kėlinį, o ekipos išėjo ilsėtis esant rezultatui 18:13 Danijos rinktinės naudai.

Antrajame kėlinyje Danijos gretose pasirodė keletas mažiau rungtyniaujančių rankininkų ir tuo pradėjo naudotis Lietuvos rinktinė, kuri po truputį mažino atsilikimą ir keletą kartų pavyko priartėti iki trijų įvarčių skirtumo 22:19, 26:23. Vis tik tituluotų varžovų treneris paprašė minutės pertraukėlės, sustygavo ekipos žaidimą ir ji sėkmingai pabaigė kėlinį nepalikdama vilčių lietuviams 31:25.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Noddesbo Jesperas pelnęs šešis įvarčius. Jam neblogai talkino Toftas Hansenas Henrikas pelnęs penkis. Vis tik geriausias nugalėtojų gretose pripažintas vartininkas Landinas Jacobsenas Niklas, kuris ne kartą atrėmė lietuvių metimus iš itin gerų pozicijų.

Lietuvių gretose rezultatyviausias buvo ir geriausiu žaidėju pripažintas Jonas Truchanovičius, kuris pelnė šešis įvarčius. Skirmantas Plėta ir Gintaras Cibulskas pridėjo po keturis.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Artūras Juškėnas teigė, kad svarbiausiu nesėkmingo rezultato faktoriumi tapo numatyto plano ir drausmės nesilaikymas, klaidos ir fantastiškas danų vartininko žaidimas.

J. Truchanovičius pasidžiaugė rungtynėmis prieš tokio rango varžovus ir teigė, kad tai viena geriausių progų tobulėti rungtyniaujant su tokio kalibro žaidėjais.

Pasibaigus rungtynėms buvo apdovanotas ir neblogas rungtynes sužaidęs lietuvių vartininkas Arūnas Vaškevičius, kuriam tai buvo paskutiniosios rungtynės rinktinėje.

Išsamų interviu su A.Vaškevičiumi 15min.lt skaitykite rytoj.

Kita rungtynes Lietuvos rankinio rinktinė žais birželio 14 d. Baltarusijoje su šios šalies nacionaline komanda.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Danija 5 5 0 0 155:119 10
2. Bosnija ir Hercegovina 4 1 1 2 89:92 3
3. Baltarusija 4 1 1 2 105:121 3
4. Lietuva 5 1 0 4 116:133 2

Į Europos čempionatą iškops dvi pirmąsias vietas užėmusios komandos ir geriausia trečioji visų septynių grupių rinktinė.