Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 7d. 12:13

Lietuvos rankinio rinktinės treneriai naujų žaidėjų ieško ir tarp jaunimo

Lietuvos rankinio rinktinės treneris Artūras Juškėnas
Evaldo Černiausko nuotr. / Lietuvos rankinio rinktinės treneris Artūras Juškėnas
Šių metų sausio 9–11 dienomis Islandijoje vyks 2015-ųjų pasaulio jaunimo čempionato atrankos varžybų 4 grupės turnyras, kuriame varžysis Islandijos, Norvegijos, Estijos ir Lietuvos vaikinų (gimusių 1994 m.) rinktinės. Į finalines varžybas Brazilijoje pateks tik grupių nugalėtojas. Lietuvos jaunimo rinktinės nariai, vadovaujami trenerių Valdemaro Burbos ir Gintaro Paškevičiaus, į stovyklą Panevėžyje susirinko sekmadienį.

Po nesėkmingo pasirodymo 2014 m. Europos jaunimo čempionato atrankos varžybose Šveicarijoje, Lietuvos rankinio federacijos Vykdomojo Komiteto sprendimu Lietuvos U-21 jaunimo rinktinę nutarta atjauninti ir į ją kviesti žaidėjus, gimusius 1996 metais bei kandidatus į Lietuvos nacionalinę vyrų rinktinę.

Tad rengtis varžyboms į stovyklą Panevėžyje pakviesti 19 žaidėjų: Mindaugas Dumčius, Edvinas Vorobjovas, Lukas Juškėnas, Mindaugas Meškauskas, Benas Vaicekauskas, Jonas Geryba (visi Klaipėdos „Dragūnas“), Dovydas Kuodys, Osvaldas Ramūnis, Jovydas Jurašius, Lukas Balbierius, Laurynas Pocevičius (visi Vilniaus VHC „Šviesa“), Domantas Pukas, Rokas Zemlickas (rezervas), Mantas Buitvidas, Gediminas Šiburkis, Karolis Bliuvas (visi Panevėžio KKSC-„Grifas“), Gerdas Babarskas (Moser Medical UHK Krems – Austrija), Marijus Gudeika, Lukas Gurskis, Modestas Štarolis (Kauno „Granitas–Gaja–Karys“). Į atrankos turnyrą Islandijoje vyks 16 žaidėjų.

Perspektyvių žaidėjų yra ir galėčiau net teigti, jog trys ar keturi žaidėjai jau gali pretenduoti į nacionalinę vyrų rinktinę. Nors potencialo yra, tačiau reikia daug dirbti.

Lietuvos jaunimo rinktinė iki išvykimo ketvirtadienį treniruosis Panevėžyje. Pirmąją stovyklos dieną besitreniruojančius kandidatus aplankė Lietuvos rankinio federacijos (LRF) generalinis sekretorius Miglius Astrauskas, o antrąją dieną – LRF prezidentas Antanas Skarbalius.

Jau tą patį antradienio vakarą jaunimo rinktinė sužaidė draugiškas rungtynes Pasvalyje, kur nugalėjo vietos „Rankininko“ ekipą 40:32 (22:16). Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Austrijos klube rungtyniaujantis Gerdas Babarskas, pelnęs 12 įvarčių. Edvinas Vorobjovas pasižymėjo 8 taikliais įvarčiais. Pasvalio ekipoje rezultatyviausiai žaidė Tautvydas Tekutis ir Eligijus Povilionis, atitinkamai pelnę po 7 ir 6 įvarčius.

Kartu su jaunimo rinktine pluša ir Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės treneris Artūras Juškėnas. Joks nacionalinės vyrų rinktinės treneris iki šiol nėra darbavęsis kartu su Lietuvos jaunimo rinktinės treneriais. „Pralaužęs ledus“ A.Juškėnas atskleidė, kad dabartinis jaunimas turi tokius duomenis, kokių Lietuvoje seniai neteko matyti.

– Kokie jūsų pagrindiniai tikslai dirbant su jaunimo rinktine? – paklausėme nacionalinės rinktinės trenerio A. Juškėno

– Pagrindinis tikslas yra suformuoti žmonių grupę, kurie gyvenime turi tikslus ir kurie nori jų siekti. Toks ir buvo susitarimas su federacija, jog į rinktinę kviečiame šiek tiek jaunesnio amžiaus žaidėjus, kurie yra perspektyvesni. Tad į stovyklą susirinko labai pajėgūs žaidėjai, kurie yra gimę 1994–1996 metais. Iš šio amžiaus jaunimo turėtų būti sudaromas branduolys, o vėliau iš šių žaidėjų būtų lipdoma ir nacionalinė rinktinė.

Pagrindinis tikslas yra suformuoti žmonių grupę, kurie gyvenime turi tikslus ir kurie nori jų siekti

Suprantama, jog Islandijoje sieksime tik aukščiausių tikslų. Norime ir galime patekti į finalinį etapą. Todėl stengsimės nugalėti visus varžovus.

– Ar matote talentingų žaidėjų, kurie jau kandidatų į nacionalinę vyrų rinktinę?

– Galiu pasakyti tai, jog mane tikrai džiugina šis jaunimas. Sakykime, jog šiai dienai turime gražią „medžiagą“, kuri turi tokius duomenis, kokių Lietuvoje galbūt seniai nematėme. Turime kairiarankių žaidėjų, turime net dviejų metrų žaidėjų, ko šalies rinktinei visada trūkdavo. Tačiau, kuomet su šiuo jaunimu pradedame žaisti rankinį, tuomet jau ne viskas taip gražu aikštėje, todėl šioje vietoje ir reikia pasistengti. Perspektyvių žaidėjų yra ir galėčiau net teigti, jog trys ar keturi žaidėjai jau gali pretenduoti į nacionalinę vyrų rinktinę. Nors potencialo yra, tačiau reikia daug dirbti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką