2011 03 10

Lietuvos rinktinė minimalia persvara palaužė Rumunijos rankininkus (nuotraukos)

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę 2012 m. Europos čempionato atrankos varžybose. „Siemens“ arenoje Vilniuje vykusiose rungtynėse lietuviai rezultatu 24:23 (13:10) palaužė Rumunijos rankininkus, tad rumunai ir toliau lieka be pergalių.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Rumunija Rankinis

Lietuviai sėkmingiau pradėjo rungtynes (5:3), tačiau netrukus įkrito į duobę, ir rumunai išsiveržė į priekį, įgydami trijų įvarčių persvarą (6:9). Pirmojo kėlinio antroje pusėje Gintaro Savulyno auklėtiniai susigrąžino iniciatyvą ir atkarpą laimėjo 7:1. Ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 13:10.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo lietuviai, akimirksniu įgydami penkių įvarčių persvarą (15:10). Tai buvo didžiausia lietuvių persvara šiose rungtynėse. Nors rezultatas svyravo, ilgą laiką Lietuvos rinktinė sugebėjo išlaikyti atotrūkį (17:12, 18:15, 22:17). Vis dėlto rungtynių pabaigoje užvirė tikras nervų karas.

Antrajame kėlinyje net keturis kartus Lietuvos rankininkams buvo skirtos 2 minučių nuobaudos, trys iš jų – per paskutines 6 žaidimo minutes. Tai leido varžovams iki minimumo sumažinti atsilikimą. Vis dėlto lietuviai atsilaikė ir laimėjo rungtynes rezultatu 24:23.

Lietuvos rinktinei įvarčius pelnė: Andrius Račkauskas (5), Augustas Strazdas, Andrius Stelmokas (4), Rolandas Bernatonis (3), Aidenas Malašinskas, Tomas Eitutis, Mindaugas Andriuška (2), Valdas Novickis, Aurelijus Sabonis (1).

Rumunijos rinktinės gretose išsiskyrė 6 įvarčius pelnęs Christianas Murešanas.

Tiesa, geriausiais rungtynių žaidėjais abiejose komandose buvo pripažinti vartininkai – Arūnas Vaškevičius ir Ionutas Čiobanu.

Komandos kovo 13 dieną, sekmadienį, dar kartą susitiks Konstantoje, Rumunijoje.

Kitame grupės susitikime Kroatijos rankininkai išvykoje 26:24 (8:9) palaužė Ispanijos nacionalinę komandą ir tapo vienvaldžiais grupės lyderiais.