2019 05 27

Lietuvos šaudymo čempionas paaiškėjo Latvijoje

Savaitgalį Latvijoje vykusį Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius čempionatą pagal FITASC „Sporting” taisykles vėl laimėjo vilnietis Virgilijus Grybė. Viesakų šaudykloje jis šaudė geriausiai ne tik tarp Lietuvos atstovų, tačiau ir tarp visų 209 šaulių iš 8 valstybių. Antrąją vietą Lietuvos čempionate ir absoliučioje „Open” kategorijoje iškovojo taip pat lietuvis Jonas Pakalniškis.
Virgilijus Grybė
Virgilijus Grybė / Butauto Barausko nuotyr.

„Labai įdomios varžybos fantastiškoje šaudykloje. Tokios labai reikėtų Lietuvoje. Labai smagu, kad net du lietuviai pateko tarp trijų taikliausių Viesakų taurės šaulių”, – sakė V.Grybė, vadovaujantis Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijai.

V.Grybė numušė 179 taikinius iš 200, J.Pakalniškis – 171. Trečiąją vietą Viesakų taurės varžybose užėmė rusas Vladimiras Fešinas (168 taškai). Uždarame Lietuvos „Sporting” čempionate bronzą iškovojo Ramūnas Ralys – 157 taškai.

Viesakų taurės varžybose dalyvavo pajėgiausi Latvijos, Lietuvos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Suomijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos šauliai.

Lietuviai užėmė pirmąsias dvi absoliučios Viesakų taurės varžybų įskaitos vietas.

Varžybų veteranų kategorijoje Lietuvos atstovai taip pat pelnė apdovanojimą. Vidūnas Mekšrūnas numušė 141 taikinį ir užėmė antrą vietą. Nugalėtoju tapo vienu tašku už jį daugiau surinkęs Genadijus Šokurovas iš Rusijos. Trečias buvo Didžiosios Britanijos atstovas Hugh Smithas (133).

2. Vidūnas Mekšrūnas – 141
  3. Mindauguas Mackevičius – 140.

3. Justinas Valužis – 123

Jaunimo kategorijoje aukso medalis atiteko Žygimantui Norkui (137), sidabro – Nagliui Balašaičiui (118).

Komandinėje įskaitoje 2019 metų Lietuvos „Sporting” čempionu tapo „Compak šaudymo klubas“ (Virgilijus Grybė, Nerijus Vaitekūnas, Giedrius Malakauskas). Sidabro medaliais pasipuošė „Shooting Club” nariai Džeraldas Daujotas, Vaidotas Žičius ir Alvydas Rušinskis. Trečiąją vietą užėmė „Compak šaudymo klubo” antroji komanda (Gintaras Juknevičius, Audrius Merkys ir Dainius Nedzinskas).

Po dviejų savaičių Marijampolėje vyks Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius čempionatas pagal „Compak Sporting” taisykles.