2011 07 14

Makabi žaidynėse lietuviai pelnė septynis aukso medalius

Tryliktose Europos Makabi žaidynėse Lietuvos sporto klubas „Makabi“ iškovojo 7 aukso, 9 sidabro ir bronzos medalius. Lietuvos delegaciją sudarė 24 sportininkai, iš kurių – dvidešimt vilniečių.
Lietuvos delegacija
Lietuvos delegacija / vilnius.lt nuotr.
Temos: 2 Lietuviai Medalis

Liepos 6-12 d. Vienoje vykusiose varžybose dalyvavo 2000 sportininkų iš 36 šalių, tame tarpe svečiai iš JAV, Australijos, Meksikos ir Izraelio.

Didžiausią medalių kiekį laimėjo plaukikai, kurie plaukė visais plaukymo stiliais. Penkiolikmetis Andrej Fadejev iškovojo keturis aukso, vieną sidabro, du bronzos medalius, keturiolikmetė Justina Dilkaitė – tris sidabro ir du bronzos medalius, penkiolikametis Mantas Šikšnys vieną sidabro, keturis bronzos, keturiolikmetė Viktorija Pereverzeva – vieną sidabro medalį, veteranė Ela Pavinskienė – du sidabro, vieną bronzos medalį.

Mini futbolo komanda iškovojo Europos čempiono titulą, nugalėjusi Slovėnijos, Moldovos, Serbijos, Ispanijos, Anglijos komandas. Badmintono varžybose Europos čempiono titulus iškovojo Alanas Plavinas asmeninėje įskaitoje ir kartu su Filipu Perlovu dvejeto varžybose. Asmeninėje įskaitoje Filipas Perlovas iškovojo sidabro medalį.

Makabi žaidynės – kas ketverius metus vykstančios tarptautinės žydų bendruomenės daugiašakės sporto varžybos.